1.05.2024 r., na Stadionie Sportowym w Jedwabnie, znanym z nominowanego do Oscara filmu „IO”, odbędzie się Piknik Europejski / IX Bieg Caritas i Mecz Charytatywny Drużyny Wielkich Serc z drużyną Zryw Jedwabno. Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Jedwabnie. O godz. 12:30, na stadionie, planowana jest rozgrzewka, a tuż po niej zostaną rozpoczęte biegi w poszczególnych kategoriach:

  • rodzinna – 100 metrów – (bieg w linii prostej po głównej płycie boiska)
  • kategoria klas I – II SP – 200 metrów ( pół okrążenia stadionu, oddzielny dla dziewcząt i chłopców)
  • kategoria klas III – IV SP  – 400 metrów ( jedno okrążenie stadionu, oddzielny dla dziewcząt i chłopców)
  • kategoria klas V – VIII SP – 600 metrów (półtorej okrążenia płyty boiska, oddzielny dla dziewcząt i chłopców)
  • kategoria OPEN (szkoła średnia, dorośli) – 1200 metrów ( trzy krążenia płyty boiska, oddzielny dla kobiet i mężczyzn)
  • kategoria SENIORZY (marszobieg) – 400 metrów (jedno okrążenie stadionu)

Zgłoszenia  do wzięcia udziału w biegu należy dokonać w Zespole Szkół w Jedwabnie u pana Arkadiusza Kopeć lub w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie (osobiście) bądź mailowo ([email protected]) do dnia 25.04.2024 roku (czwartek). Uwaga!!!! Dzieci i młodzież do lat 18 muszą przedstawić pisemne pozwolenie rodzica lub prawnego opiekuna. Pozwolenia na udział w biegu dostępne są w punktach, w których dokonuje się zgłoszenia lub do pobrania poniżej.

Kolejnym punktem imprezy będzie Mecz Charytatywny Drużyny Wielkich Serc z drużyną Zryw Jedwabno dla Radosława Murawskiego – chłopca zamieszkałego w Jedwabnie, który zmaga się z mukowiscydozą. Już dziś zachęcamy do wsparcia zbiórki prowadzonej na rzecz Radka. Możecie to Państwo zrobić przekazując odpis 1,5 % podatku na subkonto (należy w rozliczeniu podatkowym w rubryce KRS wpisać numer 0000064892, natomiast w rubryce cel szczegółowy należy podać numer subkonta oraz imię i nazwisko chorego: 1076/9/24 Radosław Murawski). Wesprzeć zbiórkę będzie można również podczas Pikniku Europejskiego, wrzucając pieniądze do puszki. Impreza wzbogacona będzie o mnóstwo atrakcji towarzyszących, o których więcej na poniższym plakacie.

Razem rozpocznijmy majówkowy weekend na Stadionie Sportowym w Jedwabnie!

Regulamin IX Bieg CARITAS

Oświadczenie