4 listopada 2023 mieszkańcy Gminy Jedwabno mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Usługa czysto platoniczna” czyli jak z samotności robi się biznes. Spektakl został wystawiony w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie przez Teatr Jaracza Olsztyn.
Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Czworo aktorów wcieliło się w ponad trzydzieści postaci. Sceny przeplatane były znanymi piosenkami w nowych aranżacjach. Było bardzo śmiesznie, czasem smutno, na serio i z dużym dystansem, o miłości, strachu, nadziei, samotności, o potrzebach każdego z nas.
Spektakl powstał podczas Rezydencji Artystycznej w Teatrze im. Stefana Jaracza w ramach programu „PRZESTRZENIE SZTUKI” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego�oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.