Zapraszamy na lekcję pokazową TAI CHI, która odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19:00 w sali tanecznej GOK Jedwabno.
———————————
Tai Chi, nazywane jest medytacją w ruchu. ‍♂️ To chińska sztuka harmonijnych i delikatnych ćwiczeń, która wpływa na poprawę zdrowia i redukcję stresu. Jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Podczas praktyki mięśnie się rozciągają, ścięgna uelastyczniają, oddech spowalnia, a umysł staje się wolny od trosk. ️
Tai Chi ma wiele stuleci doświadczenia, które dowodzą jego korzystnego wpływu na zdrowie, krążenie krwi i układ nerwowy. Koncentracja podczas ćwiczeń pomaga osiągnąć spokój umysłu, a głęboki oddech wspomaga oczyszczanie organizmu.
Tai Chi Chuan, pełna nazwa tej sztuki, skupia się na płynnych okrężnych ruchach, gdzie jeden ruch przechodzi w drugi, bez przeciążeń na konkretne części ciała. Wszystkie ćwiczenia Tai Chi polegają na wykonywaniu powolnych ruchów, które wzmacniają mięśnie, uelastyczniają ciało i poprawiają krążenie krwi.
Ta forma ćwiczeń nie tylko wzmacnia ciało, ale także rozwija siłę woli, pomagając radzić sobie ze stresem. Wykonywane ćwiczenia:
‍♀️ Zwiększają elastyczność stawów,
‍♂️ Poprawiają funkcjonowanie tkanki łącznej,
Wzmacniają mięśnie,
Rozluźniają stawy,
Obniżają poziom stresu,
‍♂️ Zmniejszają napięcie w ciele,
️ Pozwalają regulować oddech,
❤️ Działają regulująco na akcję serca,
️ Uczą prawidłowego oddychania przeponą,
‍♀️ Poprawiają kondycję,
Wspomagają leczenie chorób zwyrodnienia kręgosłupa,
‍♀️ Poprawiają koordynację ruchów,
‍♀️ Uczą koncentracji,
Działają uspokajająco,
⚖️ Poprawiają równowagę,
️ Wpływają pozytywnie na układ odpornościowy,
️‍♂️ Poprawiają wytrzymałość organizmu,
‍♂️ Uczą efektywnego wykorzystywania ciała,
️ Wykazują pozytywne działanie na układ trawienny,
Przyspieszają metabolizm.
INSTRUKTORKA: Małgorzata Gaździńska praktykuje Tai Chi od 2003 roku i jest medalistką Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wu Shu oraz Pucharu Polski w kategorii Tai Chi od 2005 roku. Jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Wu Shu i zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Świata Wu Shu tradycyjnego w Chinach w 2014 roku. Posiada najwyższy stopień sportowy 1Ji od 2018 roku oraz uprawnienia instruktorskie od 2018 roku.