Laureatka ubiegłorocznego „Superkormorana 2019” w kategorii „Jedwabno w Literaturze” – Pani Krystyna Królikowska wydała tomik poezji „Uśmiech Kota”. Wiersze powstały w miejscowości znajdującej w Gminie Jedwabno, a mianowicie w malowniczym mazurskim Kocie.

Pani Krystyna Królikowska z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki, z zamiłowania ktoś, kto uwielbia pisać, nie rozstaje się z podręcznym zeszycikiem i długopisem. W 2010 roku została właścicielką działki w mazurskim Kocie. Jak mówi Pani Krystyna „To jest moje drugie, poza Warszawą, miejsce na Ziemi. Trzecim jest Jedwabno, a przede wszystkim biblioteka, z którą bardzo szybko zawarłam znajomość i bardzo się z tego cieszę”. Oprócz wierszy dla dorosłych i dzieci jest autorką kilku krótkich widowisk (też dla dzieci), bajki muzycznej i kilku tekstów śpiewanych.

Tomik dostępny jest w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie i znaleźć w nim można szczególny wiersz dedykowany wszystkim dziewczynom z Jedwabieńskiej Biblioteki  pn.”Jedwabieńska Biblioteka”. Zapraszamy do wypożyczania!

Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie