Nadeszła upragniona przez wszystkich wiosna, która gorącymi promieniami słońca pobudza do działania. Podopieczni wspólnie z pracownikami ŚDS w Jedwabnie starają się wykorzystywać ten czas jak najbardziej efektywnie, czyli ZDROWO i AKTYWNIE. 19 maja 2017 r. grupa Uczestników Domu wybrała się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody ŹRÓDŁA RZEKI ŁYNY im. prof. Romana Kobendzy.

To nie pierwsza ich wyprawa do tego urokliwego miejsca. Kontakt z naturą w czystej postaci ? wszechogarniająca zieleń, śpiew ptaków, szum rzeki, spokój, to coś do czego warto wracać. W naszej ?leśnej przygodzie? debiutował Pan Wincenty. Wprawdzie nie mógł nam towarzyszyć podczas całego marszu, gdyż nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić wózka przez niektóre odcinki trasy, ale i tak był bardzo zadowolony. Dlaczego? Bo mógł w pięknych okolicznościach przyrody robić to, co jest jego największa pasją ? łowić ryby. Podczas gdy Pan Wincenty oddawał się swojej pasji, reszta grupy wyruszyła w prawie czterokilometrową trasę. Do pokonania były nie lada przeszkody w postaci dużej ilości schodów, pagórków i górek. Krajobraz i piękne otoczenie dawał wszystkim siłę, energię oraz wielką radość, co widać na załączonych zdjęciach.

Wycieczka do Rezerwatu stanowi doskonały pomysł na spędzenie weekendu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi – do czego zachęcamy i dużych i małych mieszkańców Gminy Jedwabno!

Dużo więcej aktualnych informacji o działaniach w ŚDS w Jedwabnie znajdą Państwo pod adresem: http://sdsjedwabno.pl/