Świetna zabawa, dużo prezentów, gry, podsumowanie konkursu na Bożonarodzeniową kartkę świąteczną, to tylko nieliczne atrakcje jakie przygotował dla małych mieszkańców Szuci Mikołaj.

Dzień przed spotkaniem z Mikołajem mieszkańcy Szuci przygotowali 6-metrową choinkę, na której wieczorem rozbłysło tysiąc lampek.

W niedzielne południe, 11 grudnia 2016 r., świetlica wiejska ?Pod Lipą? zapełniona była po brzegi całymi rodzinami. Zanim Mikołaj odwiedził uczestników spotkania, dzieci musiały wykonać 8 gier i zabaw. Po każdym wykonaniu zadania odkrywana była jedna kartka z układanki. Po wykonaniu wszystkich zadań i odkryciu wszystkich kartek ukazał się uczestnikom zabaw obraz stajenki. W tym dniu rozstrzygnięto również sołecki konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożenarodzeniową. Finałem niedzielnego spotkania z Mikołajem były nie tylko prezenty, ale też adresowanie kartek świątecznych. Tak cennych kartek nie kupi się nigdzie, ponieważ wykonane zostały własnoręcznie przez młodych artystów z miejscowości Szuć.

W przygotowaniu spotkania z Mikołajem brali udział Rada Sołecka, Radny Gminny oraz duża część mieszkańców. Serdeczne podziękowania przekazuje Sołtys Szuci Jerzy Niksa wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości, a przede wszystkim dziękuje mamom dzieci za pyszny słodki poczęstunek.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków GKRPA w Jedwabnie.