Sołectwo Warchały to nowo powstałe 18 sołectwo Gminy Jedwabno. Dnia 29 lipca 2020 roku na mocy Uchwały Nr XX/136/20  Rady Gminy Jedwabno nastąpił podział sołectwa Narty na sołectwo Narty i sołectwo Warchały. Działania te zostały podjęte na wniosek mieszkańców miejscowości Warchały oraz po przeprowadzonych konsultacjach z mieszkańcami.

Nowym sołtysem sołectwa Warchały została Pani Marta Matras jest to osoba, która zaraża pozytywną energią i wykazuje ogromny zapał do działania. Jak sama podkreśla skrzydeł do działania dodają jej osoby, z którymi będzie współpracować, a mianowicie Radni Sołectwa Warchały Pani Dorota Żarnoch oraz Pan Mirosław Koperski.

Plany mam wielkie, ale wszystko zależy oczywiście od funduszy. W przyszłym roku mamy w planach zacząć od placu zabaw dla dzieciaków i siłowni napowietrznej dla dorosłych. Planujemy w przyszłości zorganizować miejsce spotkań dla dorosłych mieszkańców Naszego sołectwa. W najbliższym czasie zorganizujemy sprzątanie Naszej miejscowości – będzie to fajna lekcja dla najmłodszych, która pokaże im, że należy dbać o swoje otoczenie. Jestem osobą bardzo zorganizowaną, gdyż przy trójce dzieci muszę taka być. Mam też ogromne wsparcie ze strony najbliższych zwłaszcza męża, mamy i siostry.  ” – tak swoje działania opisuje Sołtys nowo powstałego sołectwa Warchały.

Życzymy samych sukcesów