Gmina Jedwabno rozpoczyna inwestycję polegającą na rewitalizacji budynku dawnego szpitala w Jedwabnie, w którym obecnie mieści się między innymi ośrodek zdrowia. Zostaną wykonane między innymi badania i szczegółowa inwentaryzacja budynku oraz badania tynku, które pozwolą na odtworzenie oryginalnego koloru budynku. Budynek będzie ogrzewać nowa kotłownia gazowa. Odtworzone będą dawne detale architektoniczne budynku. Realizacja projektu jest obliczona na kilka lat i pochłonie co najmniej 1 mln złotych. Na ten cel Gmina Jedwabno chce pozyskać dotację ze środków przeznaczonych na ochronę zdrowia związanych ze zwalczaniem COVID-19. Obiekt na nowo stanie się wizytówką Jedwabna. Warto przypomnieć, iż jest to jeden z niewielu dawnych szpitali wiejskich na Mazurach o bardzo ciekawej architekturze i historii. Niejednokrotnie były publikowane o nim posty, a także pisano o nim w Biuletynie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej, w Roczniku Mazurskim 2018, Kurku Mazurskim oraz w wydawanym w Niemczech „Neidenburger Heimatbrief”.

Przygotowujemy projekt odnowy budynku ośrodka zdrowia w Jedwabnie. To żmudne i długie zadanie do realizacji, rozłożone na kilka lat. Na szczęście dach już mamy. Po szczegółowej inwentaryzacji budowlanej powstanie szczegółowy projekt remontu budynku oparty również o archiwalne zdjęcia.” – tak o inwestycji mówi Pan Sławomir Ambroziak Wójt Gminy Jedwabno

Jeżeli chcecie Państwo poznać historię tego budynku zapraszamy do odwiedzin profilu „Historia Gminy Jedwabno”, który znajduje się na portalu społecznościowy Facebook.

Źródło: FB Historia Gminy Jedwabno