Choć zamknięta dla czytelników to mimo wszystko wspaniale działa online oraz na swoim profilu na fb https://www.facebook.com/gbp.jedwabno/ ! Mowa tu o Naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie.

Niedawno świętowali urodziny Klubu Książki Fantastycznej, zobaczcie Państwo sami:

„…Klub Książki Fantastycznej ma już dwa lata i spotykaliśmy się w różnych miejscach, ale dopiero pierwszy raz mieliśmy okazję spotkać się online. Wstrzymywaliśmy się z omówieniem książki obawiając się nieco problemów technicznych, ale niepotrzebnie. Daliśmy radę!
W piątek rozmawialiśmy o „Tunelach”. Grupa jest zgodna: książkę powinni czytać młodsi od nas czytelnicy 
Kolejna osoba miała okazje wylosować książkę w ramach zabawy „Książka niespodzianka”. Zabawę wymyśliła klubowiczka zainspirowana booktubem. Co miesiąc każdy z nas zapisuje jeden tytuł, umieszcza go w żółtym jajku i szczęśliwiec losuje książkę z którą ma się zapoznać w najbliższych tygodniach. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że może się ona mu nie spodobać. Nawet nieco na to liczymy. Jeśli komuś się nie uda przeczytać poleconej i wylosowanej pozycji, musi przynieść w ramach kary, na kolejne spotkanie, domowy wypiek. Brzmi pysznie, prawda?
Jak co miesiąc rozmowom nie było końca. I jak co miesiąc był problem z dojściem do głosu. Omówiliśmy nie tylko „Tunele”, ale także inne przeczytane książki i poleciliśmy sobie mnóstwo fajnych seriali i filmów. Zrobiliśmy wiele zdjęć, które niekoniecznie nadają się do publikacji. Dlatego też zapraszamy do obejrzenia zdjęć upamiętniających czytanie „Tuneli”.
Za miesiąc spotykamy się aby porozmawiać o „Mrocznych umysłach”. Każdego kto ma odwagę dołączyć do naszego klubu, serdecznie zapraszamy!..”

Na swoim profilu FB Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w akcji CZYTAM PL, gdzie można pobrać aż 30 darmowych książek (audiobooków i ebooków). Czytamy i słuchamy do 3 maja.

https://czytajpl.pl/…/polec-dalej-z-czytaj-pl-edycja-spec…/…

źródło: fb Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie