W aż 872 miejscowościach w Polsce i 18 na świecie, od Gdańska po Kibeho w Rwandzie i Santa Clarę na Kubie 6 stycznia przeszły Orszaki Trzech Króli 2020 – największe uliczne jasełka na świecie. Już po raz siódmy Orszak wraz z Trzema Królami przybył do Jedwabna, w tym roku pod hasłem ,, Cuda , cuda ogłaszają’’

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie odprawioną przez ks. prał. Romana Lompę – proboszcza parafii. Następnie odbył się barwny przemarsz orszaków do poszczególnych scen-mansjonów : Dwór Heroda , Walka Dobra ze Złem , Brama Anielska oraz Stajenka. Podczas Orszaku został wypuszczony przez Św. Józefa gołąbek – symbol pokoju, podarowany przez pastuszków. Na zakończenie zatańczono  „Poloneza” przy śpiewie kolędy „Bóg się rodzi”, poprowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno. Zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Jedwabno było ogromne.

Organizacji Orszaku Trzech Króli w Jedwabnie podjęło się po raz kolejny Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Szuci wspólnie z Fundacją Orszaku Trzech Króli. Organizatorzy otrzymali od Fundacji korony, śpiewniki, naklejki, sztandary orszakowe oraz ubezpieczenie imprezy.

W przygotowanie  aktywnie włączyli się: Parafia Jedwabno, Parafialny Zespół Caritas, Chór „Cantate Deo”, Zespół Młodzieżowy ,,Umocnieni Duchem’’, Scholka ,,Iskierki Boże’’ , Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno” , Szkoła Podstawowa w Jedwabnie, Ochotnicze Straże Pożarne: Szuć , Jedwabno , Burdąg .

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Szuci bardzo dziękuje wszystkim osobom , które zaangażowały się w wspólne przygotowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia .

 

Tekst: Teresa Kowalczyk

Zdjęcia: Jerzy Niksa