23 maja 2018 r. Referat Promocji, Informatyki i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Gminy w Jedwabnie odwiedzili członkowie grupy NIEPOKONANI, realizujący projekt „Amatorsko? Jeszcze nam wypada” w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Zuzia Rumińska i Olaf Szempliński jako wysłannicy grupy, opowiedzieli nam jak aktualnie wygląda realizacja zadań.
W czasie ostatnich dwóch miesięcy grupa spotkała się z profesjonalnymi aktorami, odbywała regularne spotkania z trenerem śpiewu – Bartoszem Abramskim, stworzyła scenariusz spektaklu dla przedszkolaków. Scenariusz jest całkowicie autorski przygotowany samodzielnie przez młodzież, a w przedstawieniu zobaczymy różnych bohaterów bajek, w których wcielą się uczestnicy projektu. Próby do spektaklu odbywały się w Bibliotece oraz coraz częściej w Parku w Jedwabnie. Grupa plastyczna przygotowuje scenografię i stroje dla naszych młodych aktorów, niezbędnych do przedstawienia.
W kwietniu odbyła się integracyjna część projektu – młodzież nocowała w Bibliotece w Jedwabnie. Jak zdradził Olaf, z tym nocowaniem to było różnie, bo niektórzy nie spali całą noc chcąc wykorzystać ten wyjątkowy wspólny czas na rozmowy.
24 maja 2018 r. Niepokonani spotkali się z Panią Sylwią Jaskulską Członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podczas Konferencji Programu Równać Szanse odbywającej się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Grupa miała okazję zaprezentować swoje działania i opowiedzieć o sobie. Nasza młodzież wzięła również udział w ciekawych warsztatach przygotowanych przez Organizatorów. Wraz z Niepokonanymi udział w konferencji wzięły koordynatorki działań Aleksandra Krawczewska i Joanna Żmijewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie.
Z niecierpliwością oczekujemy głównej części projektu realizowanego przez Niepokonanych, jakim jest spektakl teatralny, który zobaczymy w już w czerwcu.