Dnia 08.01.2012 roku graliśmy z pompą, a to wszystko za sprawą jubileuszowego, bo XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbierała na kupno najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Jak każdego roku WOŚP została zorganizowana również w gminie Jedwabno. Grupa wolontariuszy (Klaudia Piersa, Patrycja Gutowska, Robert Klóskowski, Jacek Teske, Dariusz Gorząch, Dominika Wyszyńska, Benita Szulc) wraz z Jerzym Pałaszem Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury kwestowali we wszystkich sołectwach. Już od godziny 9:00 na terenie całej gminy odbywały się ogniska, zabawy i biesiady. Natomiast finał WOŚP odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Tutaj na uczestników WOŚP czekały atrakcje takie jak licytacja interaktywnego pieska, plakatu WOŚP oraz występy zaproszonych gości. Interaktywna zabawka licytowana była trzy razy, ponieważ po wygranej licytacji wójt Krzysztof Otulakowski przekazał ją do ponownej licytacji, w której zwyciężyła pani Dorota Dudzik i która również oddała pieska do ponownej licytacji, którą wygrała pani Marzena Brzozowska.

Podczas finału zaprezentowała się grupa Breakdance z Jedwabna, Elżbieta Pieńkosz oraz zespół ?Ejże? z Witowa. Następnie wszyscy uczestnicy finału udali się na dziedziniec GOKu podziwiać taniec z ogniem grup: ?The Shadows? z Jedwabna oraz ?Flamme? z Witowa. O godzinie 20:00 Krzysztof Otulakowski Wójt Gminy Jedwabno wraz z Marią Sienkiewicz Przewodniczącą Rady Gminy Jedwabno wspólnie wystrzelili symboliczne ?światełko do nieba?.

W gminie Jedwabno podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało zebrane 4172,25 złotych. Organizatorzy WOŚP w gminie Jedwabno zapowiedzieli, iż z Jurkiem Owsiakiem w tak szczytnych celach grać będą do końca świata i o jeden dzień dłużej.

WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE PODCZAS XX FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

Kwestowanie wolontariuszy WOŚP w sołectwach gminy Jedwabno.

Zdjęcia: Karolina Lemańska, Klaudia Piersa, Mateusz Arbatowski

Finał WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. 

Zdjęcia: Izabela Włodkowska, Elżbieta Miścierewicz – Otulakowska