Mieszkańcy Szuci z Sołtysem Panem Jerzym Niksa, po raz kolejny udowodnili, że potrafią zorganizować naprawdę dobrą zabawę. Było kosmicznie, fizycznie, muzycznie oraz sportowo.

Pierwszy dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w intencji mieszkańców Szuci. Po chwili refleksji można było wziąć udział w seansie astronomicznym w mobilnym planetarium, który powtarzał się co 30 minut. Na sołeckiej scenie występowały dzieci oraz młodzież z Szuci. W międzyczasie na ringu bokserskim pokaz swoich umiejętności prezentowały dzieci, które ćwiczyły pod okiem trenerki Marty Jegiełło. W tym całym przedsięwzięciu swój mocny udział miał Sołtys wsi. Pan Jerzy, dał niesamowity pokaz z ciekłym azotem m.in. zamrożenie owoców, kwiatów czy popis z balonem, który sam pompował się pod wpływem reakcji połączenia zimnego azotu z wyższą temperaturą. Punktem kulminacyjnym pokazu okazał się wybuch, szczelnie zamkniętego ciekłego azotu, który został umieszczony w beczce z kulkami.

Wieczorem scenę zajęły zespoły takie jak: Cała Reszta czy Be Free oraz kabaret Mirek i Andrzej. Do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się z DJ  Dami.

Tradycyjnie pyszności w postaci swojskiego jadła serwowały uczestnikom panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci.

Na cześć sportową przeznaczona była niedziela. Każdy mógł wziąć udział z konkurencjach sportowych, mini zawodach strażackich, meczu o Puchar Sołtysa czy w grze w golfa.