Działo się działo, było wesoło, smacznie i z pomysłem. Cała zabawa rozpoczęła się o godzinie 18:00 spotkaniem z Indianami. Były występy szczudlarzy, pokazy dużych baniek mydlanych, pokaz zabytkowego ,,Żuczka OSP Burdąg’’ czy też skręcane zwierzaki z baloników dla każdego uczestnika zabawy. Bitwa na pluszaki 4 obozów, przeciąganie liny dorośli i dzieciaki i oczywiście Indianinie. Występy artystyczne zespołu ,,Relaks’’, ,,Duetu Natalii Zaręby i Bartka Płoskiego’’ i naszego lokalnego artysty Czesława Pieńkosza – jako atrakcje dla starszej części gości.
Wesoło Miasteczko, przepyszne stoisko z własnymi wypiekami, spowodowały, że zachwyceni byli turyści, którzy z resztą tłumnie przychodzili na festyn. Odbyła się też licytacja hełmu strażackiego od strażaków OSP Burdąg, który został wylicytowany za 400 zł za co Strażacy gorąco dziękują licytującym.

Sołectwo Burdąg oraz OSP Burdąg dziękują serdecznie wszystkim, którzy pomogli w organizacji, a szczególnie:

Pani Elżbiecie Brzóska
Panu Krzysztofowi Kalinowskiemu
Panu Andrzejowi Śledzik
Pani Oksanie Kaczmarczyk
Pani Julicie Wyszyńskiej
Pani Marcie Frąckiewicz
Pani Klaudii Komosińskiej
Pani Agnieszce Gadomskiej
Pani Jadwidze Wyszyńskiej
Panu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie oraz wszystkim pracownikom za tak super współpracę. Duże brawa dla mieszkańców i strażaków, którzy uczestniczyli w przygotowaniach.

Tekst: Sołectwo Burdąg