W sobotę 3 czerwca 2017 r., w Parku w Jedwabnie, odbyły się uroczystości z okazji „Dni Rodziny”.

Świętowanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą, po której kolorowy korowód na czele z dziećmi niosącymi transparenty, udał się na miejsce głównych uroczystości. Zebranych powitał Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak, Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Brzóska oraz Proboszcz Parafii Jedwabno Ks. Prał. Roman Lompa.

O bogaty i atrakcyjny program zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, z Dyrektorem Jerzym Pałaszem na czele. Uroczystości rozpoczęły prezentacje dzieci: śpiewająca Aleksandra Koperska oraz uczestnicy zajęć powadzonych w GOK, w tym przez Fundację na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Kreolia – Kraina Kreatywności”. Program wzbogacony został o występy podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie, dla których ten występ był pierwszym dla tak szerokiego grona publiczności z gminy Jedwabno.

Miłym akcentem było rozstrzygnięcie konkursu Gminy Jedwabno i Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Jedwabnie dla uczniów Zespołu Szkół w Jedwabnie pn. „Nasza kolorowa śmieciarka”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a ich prace można było podziwiać na zorganizowanej podczas uroczystości wystawie. Swoich podopiecznych nagrodził również GOK w Jedwabnie, a dzieci współpracujące z jednostką otrzymały dyplomy i słodycze.

W ramach konkurencji sportowych odbył się Turniej Rodzin, w którym uczestniczyło sześć rodzin z terenu gminy Jedwabno. Uczestnicy, oprócz konkurencji sportowych, musieli pokazać jak dobrze znają siebie nawzajem, odpowiadając na pytania. Ostatecznie, klasyfikacja końcowa Turnieju wyglądała następująco:
1 miejsce – rodzina Grabowskich z Jedwabna,
2 miejsce – rodzina Piórkowskich z Waplewa,
3 miejsce – rodzina Żelaznowskich z Waplewa i rodzina Nowosielskich z Jedwabna,
4 miejsce – rodzina Grabowskich z Rekownicy,
5 miejsce – rodzina Leśniewskich z Jedwabna.
Uczestnicy otrzymali nagrody, w tym akcesoria AGD i sportowe.

Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego poprowadzony przez Marcina Zapadka – ratownika z Fundacji Autrimpus Szczytno oraz samodzielnie poćwiczyć używanie gaśnic strażackich, pod opieką strażaków z OSP Jedwabno.

Dzieci i dorośli mieli do dyspozycji bezpłatne atrakcje, jak dmuchana zjeżdżalnia, ognisko z kiełbaskami, lody, ciasta, przekąski przygotowane przez podopiecznych ŚDS w Jedwabnie.

Dziękujemy sponsorom uroczystości:
„Kram” S.C. Bożenna Wyrzykowska-Buk Wiesław Nideraus
Państwo Małgorzata i Bogdan Roceń
Państwo Bożena i Jacek Drelich
Pani Elżbieta Pałasz
Pani Urszula Dąbkowska
Sołectwo: Jedwabno, Burdąg, Lipniki, Narty, Piduń, Nowy Dwór, Kot
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedwabnie