Stowarzyszenie Kulturalne TANECZNIK z Jedwabna zaprasza na Festiwal Folklorystyczny ?JEDWABNO 2016?.
To już druga edycja tego przedsięwzięcia. Gospodarzem uroczystości będzie Zespół Pieśni i Tańca ?Jedwabno?. Impreza odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia 2016 r. w Parku w Jedwabnie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Pan Marek Gustaw Brzezin.

Podczas Festiwalu zobaczymy Zespół Folklorystyczny ?Puszcza Zielona” z Łysych, Kapelę ?Ostródzianie” z Ostródy oraz Zespoły Pieśni i Tańca ?Ziemia Piska” z Pisza, ?Kurpie Rozogi” z Rozóg, ?Grajewianie” z Grajewa. Nie zabraknie również występu gospodarzy, czyli lokalnego Zespołu Pieśni i Tańca ?Jedwabno?. W trakcie Festiwalu przewidziane są atrakcje dla dzieci w formie zabaw i pokazów edukacyjnych. Także rodzice mogą swoje pociechy zaprowadzić w miejsce zabaw, a sami spędzić czas na koncertach. Ponadto w czasie imprezy zaprezentują się stoiska twórców ludowych, stoiska kulinarne i handlowe.

Festiwal Folklorystyczny uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, środków Starostwa Powiatowego w Szczytnie i Gminy Jedwabno.

plakat Festiwal 2016(1)