Gala Boksu Amatorskiego w Jedwabnie to pierwsza międzynarodowa sportowa impreza zorganizowana przez Gminę Jedwabno. Pomysł realizacji tak ciekawego przedsięwzięcia dał Pan Piotr Bera ? obecny Sołtys miejscowości Dłużek. Po prowadzonych przez niego na terenie gminy rozgrywkach szachowych, przyszedł czas na kolejną dyscyplinę ? boks! To on poczynił pierwsze kroki i jako dawny prezes klubu bokserskiego z Gelsenkirchen w Niemczech, podjął współpracę z obecnymi władzami i trenerem klubu ?Schalke?, Panem Łukaszem Bera. Tym samym udało się organizatorom namówić niemiecki klub do współpracy z Gminą Jedwabno.

Do Jedwabna przyjechali zawodnicy dwóch zaprzyjaźnionych klubów z Niemiec – ?Schalke? i ?Minden?, wraz ze swoimi managerami i trenerami. Ich tygodniowy pobyt miał miejsce na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie bokserzy mieli dostęp do urządzeń sportowych. Dzięki temu mogli odbywać regularne treningi bokserskie przed zawodami.

Gala Boksu odbyła się w sobotę 16 lipca br. na Hali Sportowej w Jedwabnie. Organizatorzy szacują, że na widowni zasiadło ponad 250 osób. Przedsięwzięcie budziło ogromne emocje wśród zebranych kibiców, a mieszkańcy nie raz głośno dopingowali nie tylko lokalnych zawodników ze Szczytna, ale i gości.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia była Gmina Jedwabno, Sołectwo Dłużek, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie oraz Klub Bokserski ?Gwardia – Szczytno?.

Zawodnicy, którzy reprezentowali Polskę to: Gleba Szymon, Łopiało Adam, Sergiej Kacper, Pisarek Mateusz, Krukowski Adrian, Suchwało Maciej, Rejmanowski Marcin, Borawski Krzysztof, Klimek Jan.

Podjęta w tym roku współpraca daje Gminie Jedwabno duże możliwości realizacji w przyszłości kolejnych przedsięwzięć sportowych, rangi międzynarodowej. Zapewniamy Państwa, że Gali Bokserskiej nie zabraknie w przyszłorocznym Kalendarzu Imprez Gminy Jedwabno!