Dnia 04.06.2016 r. miał miejsce wyjątkowy Dzień Rodziny, który swoim zasięgiem objął całą Gminę Jedwabno. Festyn zorganizowany został w parku w Jedwabnie. Ku uciesze uczestników, spędzony czas był bardzo intensywnie wykorzystany. Tego dnia zorganizowane zostało dowożenie dla dzieci wraz z opiekunami spoza miejscowości Jedwabno.Festyn rodzinny otworzyli: Pan Sławomir Ambroziak Wójt Gminy Jedwabno,  Pani Jolanta Drężek Sekretarz Gminy oraz Pan Jerzy Pałasz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Bezpłatnie skorzystać było można z dmuchanej zjeżdżalni, kącika plastycznego, stoiska z łakociami, czy malowania twarzy. Dodatkowo Panie z Parafialnego Zespołu Caritas piekły dla dzieci gofry i częstowały ciastem. Na małej scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentował zespół ?Wesołe Nutki? działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Umiejętności sprawnościowe prezentowały ?Hulahopki? z Witowa. Cała zabawa rozpoczęła się przy akompaniamencie zespołu ,,Kuzyni Neptuna??ze Szczytna.

Nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych. Animatorzy sportu Pani Daria Mateusiak i Pan Marcin Zapadka, poprowadzili zawody sportowe m.in.: tor przeszkód dla rodzin, w którym główną nagrodą był rower ufundowany przez S. C. ?Kram?, sklep „Lewiatan” w Jedwabnie reprezentowany przez Panią Bożennę Wyrzykowską- Buk i Pana Wiesław Nideraus.

Zabawnym elementem zawodów dla rodziców był quiz wiedzy o rodzinie. W łącznej punktacji zwyciężyła Rodzina Orzechowskich. Na zakończenie festynu odbyły się konkurencje sprawnościowe dla dzieci, po których każdy malec wyszedł z parku z małym upominkiem. W rolę maskotek roznoszących cukierki podczas imprezy wcieliło się dwoje wolontariuszy z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Dzień Rodziny okazał się bardzo udany, czego dowodem były uśmiechnięte buzie dzieci i ich rodziców.

Ta fantastyczna inicjatywa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie otrzymała wsparcie organizacyjne Gminy Jedwabno, Zespołu Parafialnego Caritas, Sołectwa Jedwabno oraz Animatorów sportu ? Pana Marcina Zapadki i Pani Darii Mateusiak.
Organizatorzy składają podziękowania następującym darczyńcom: Sołectwa- Jedwabno, Lipniki, Burdąg i Witowo, S.C ,,Kram??, sklep „Lewiatan” w Jedwabnie reprezentowany przez Panią Bożennę Wyrzykowską ? Buk i Pana Wiesława Nideraus, Gminnny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedwabnie, Państwo Małgorzata i Bogdan Roceń, Pan Jacek Drelich ? Dejot PHU Dealer Husqvarna z Olsztynka.