W dniach 14 i 15 maja 2016 r. w świetlicy wiejskiej ?Pod Lipą? w Szuci odbyły się dwa turnieje. Pierwszego dnia rozegrany został I Turniej Warcabowy, kategoria do lat 16, w którym wzięło udział czternaścioro młodych sportowców, natomiast drugiego dnia zmierzyli się szachiści. Rozgrywki rozegrane zostały systemem szwajcarskim, czyli każdy grał z każdym. Na potrzeby przeprowadzenia turniejów plansze, figury oraz zegary dostarczył Klub Szachowy ?Kormoran? z Jedwabna. Nad prawidłowością rozgrywek czuwali sędziowie, Panowie Piotr Bera Sołtys z Dłużka oraz Andrzej Obrębski. Turnieje przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze, a zawodnicy rywalizowali według zasad fair play. Zwycięzcy otrzymali puchary i statuetki, natomiast młodzi warcabiści otrzymali dodatkowo okolicznościowe medale oraz drobne upominki. Organizatorem turniejów była Ochotnicza Straż Pożarna w Szuci, Sołectwo Szuć, Klub Szachowy ?Kormoran? z Jedwabna. Przedsięwzięcie zostało współfinansowane przez Gminę Jedwabno w ramach projektu pt. ?ZASZCZEP SIĘ SPORTEM? realizowane przez OSP Szuć. Należy nadmienić, że turniej warcabowy na terenie Gminy Jedwabno został rozegrany po kilkudziesięcioletniej przewie i cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turniejach i gratulujemy zwycięzcom.