W minioną sobotę 21.03.2015r. w Jedwabnie odbył się Festyn Rodzinny z okazji odpustu Świętego Józefa i Pierwszych Urodzin Hali Sportowej.

Podczas festynu zbierane były przybory szkolne:kredki, farby, mazaki, plastelina czy gry planszowe,  do świetlic wiejskich znajdujących się na terenie Gminy Jedwabno. Zbiórkę prowadził Parafialny Zespół Caritas reprezentowany przez Panie: Marię Pyrzanowską,  Elżbietę Pałasz, Wandę Kowalską, Wiesławę Zalewską oraz Szkolne Koło Caritas z opiekunem Panią Bożeną Drelich.

Festyn Rodzinny otworzyły konkurencje sprawnościowe dla dzieci i młodzieży. Były to stacje,  na których należało wykonać określone zadanie z zakresu wiodących gier zespołowych. Dzieci i młodzież chętnie brali udział w zabawach, tym bardziej, że do wygrania były słodkości i rekwizyty szkolne. Następnie w konkurencjach wzięły udział Rodziny. Rodzinny wielobój ?Mama, Tata i Ja? dostarczył widzom bardzo dużo emocji, a frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do udziału zgłosiło się 8 rodzin, a laureatami zostali: I miejsce ? Rodzina Państwa Gorząch (Małgorzata, Jacek, Natalia i Adrian), II miejsce ? Rodzina Państwa Kakowskich (Barbara, Sławomir, Natalia, Szymon), III miejsce ? Rodzina Państwa Dobrzyńskich (Dorota, Robert, Gabrysia). Nagrodą dla wszystkich rodzin były suplementy dla duszy, wręczane przez Panią Doktor Halinę Ważna.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu był mecz charytatywny Księża vs Przedstawiciele Firm, który zakończył się wynikiem 7:5 dla Przedstawicieli Firm, a cegiełkę do zwycięstwa dołożył również Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak, który zagrał w drużynie Firm.

Przed meczem zaprezentowała się grupa taneczna ?CHOICE? prowadzona przez Klaudię Piersa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie.

Festyn zakończył się AGAPĄ.

Ogromny, przepiękny tort urodzinowy, przy dźwiękach fanfar, na płytę Hali wprowadził Wójt Gminy Jedwabno. Tort upieczony przez panią Agnieszkę Skwiot prezentował się bardzo efektownie. Na jednej jego połówce przedstawiona była płyta boiska do piłki nożnej, a na drugiej logo Caritas. Uczestnicy festynu delektowali sie również pysznym  gulaszem przygotowany przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci.

Organizatorami Festynu Rodzinnego byli: Parafialny Zespól Caritas działający przy Parafii św. Józefa w Jedwabnie, Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Jedwabnie, Gmina Jedwabno, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie.