W dniu 22.02.2015 r. w Hali Sportowej w Jedwabnie odbył się II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Jedwabno.
Turniej zorganizowali Animatorzy Sportu zatrudnieni na Hali w Jedwabnie (Robert Matuszewski i Marcin Zapadka) w porozumieniu z Wójtem Gminy Jedwabno.
Do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu Turnieju zaangażowano organizacje pozarządowe i sponsorów sprzyjających inicjatywom sportowym odbywającym się na terenie Gminy Jedwabno.
Był to już drugi tej skali turniej odbywający się na terenie Gminy, a do udziału w nim zostały zaproszone zaprzyjaźnione drużyny z Olsztyna i reprezentacje poszczególnych gmin z naszego Powiatu.
Szczególne podziękowania przy organizacji turnieju należą się przede wszystkim Panu Andrzejowi Obrębskiemu, który dzielnie czuwał nad kolejnością spotkań i weryfikacją wyników.
Oprócz tego za pyszne jedzenie dla zawodników dziękujemy Paniom ze Stowarzyszeń: Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci oraz Koło Gospodyń Wiejskich ?Odnowa? w Lipnikach.
Dodatkowe podziękowania należą się Piekarni Tyrolska z Jedwabna, która sponsorowała słodkie bułki i pieczywo do zupy, aby nikomu z nie zabrakło energii do gry podczas całego dnia zmagań. Woda mineralna dla graczy została sponsorowana przez panią Elżbietę Worobiej.
Samowar do parzenia porannej kawy przez Panią Marię Sienkiewicz, a mieszadełka do kawy przez Arletę Podbielską, kierowniczkę stacji Orlen w Jedwabnie.
Dziękujemy również wolontariuszom, którzy z własnej chęci pomogli organizacyjnie wszystko dopiąć na ostatni guzik w szczególności Mateuszowi Moskalik oraz Patrycji Miecznikowskiej.
Wszystkim tym osobom z całego serca serdecznie dziękujemy w imieniu naszym, mieszkańców i Wójta Gminy Jedwabno, gdyż bez ich pomocy po prostu nie dali byśmy rady zrobić tego tak sprawnie i na taką skalę.

PRZEBIEG TURNIEJU I KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy (A i B) w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym, po czym najlepsze drużyny z grup rozegrały mecze półfinałowe z drużynami z drugich miejsc w grupach (na krzyż 1A z 2B, 1B z 2A). Na końcu odbyły się mecze o 3 miejsce oraz finał.

Kolejność miejsc w grupach:
Grupa A:
1. Chłopaki od Tomka
2. Pasym
3. Świętajno
4. PSP Szczytno
5. Dźwierzuty

Grupa B:
1. RDLP Olsztyn
2. Jedwabno
3. 13 Olsztyn
4.Wielbark
5.Elton Olsztyn

Mecz o 3 miejsce
Jedwabno – RDPL OLSZTYN 2:0

FINAŁ:
Chłopaki od Tomka – Pasym 2:1

Klasyfikacja końcowa:
1. Chłopaki od tomka
2. Pasym
3. Jedwabno
4. RDLP Olsztyn

FINAŁ:
Chłopaki od Tomka 2 ? 1 Pasym

Klasyfikacja końcowa:
1. Chłopaki od Tomka
2. Pasym
3. Jedwabno
4. RDLP Olsztyn

Pozostałe miejsca klasyfikowane poprzez zsumowanie ogólnych punktów

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Brzozowski, zawodnik drużyny z Pasymia.