W dniu 18.10.14 r. ruszyły rozgrywki ligi halowej piłki nożnej. To już druga edycja ligi piłki nożnej, która odbywa się w Jedwabnie na hali sportowej. Tak jak zakładaliśmy w poprzedniej edycji, teraz rozgrywki odbędą się w dwóch rundach jesiennej oraz wiosennej. Cieszy nas ten fakt, gdyż przyczyni się to do zwiększenia emocji sportowych oraz do większej aktywności sportowej wśród mieszkańców naszej gminy i nie tylko. W tym roku do rozgrywek dołączyła drużyna z Butryn- co nas bardzo ciszy, bo dążymy do tego aby do ligi i zmagań zgłaszały się zespoły z poza naszej gminy.
Do rozgrywek przystąpiło 9 drużyn. Dwie drużyny z poprzedniej rozwiązały się z przyczyn osobowych, ale za to do rozgrywek dołączyły trzy nowe – co może spowodować spore zamieszanie w ogólnej tabeli wyników.
Runda jesienna potrwa do 20 grudnia 2014 r. Cały grafik spotkań dostępny jest na Facebook hali sportowej w Jedwabnie oraz na stronie jedwabno.pl . Zapraszamy kibiców na spędzenie przyjemnie czasu oglądając zmagania drużyn piłkarskich.
Rozgrywki odbędą się w dwóch rundach, wiec Mistrza drugiej edycji poznamy dopiero wczesną wiosną.
Organizatorami ligi są animatorzy sportu: Robert Matuszewski i Marcin Zapadka oraz Wójt Gminy Jedwabno Krzysztof Otulakowski oraz osoby pomagające w obsłudze spotkań:
Patrycja Miecznikowska – obsługa nagłośnienia
Michał Moskalik – obsługa tablicy wyników
Osobom tym bardzo dziękujemy za pomoc i liczymy na dalszą współpracę
W rozgrywkach uczestniczą :
1) Bad Boys -Jedwabno (mistrz pierwszej edycji)
2) Materiał -Jedwabno
3) Magiczny Trójkąt -Małszewo & Lipniki
4) Szuć
5) FC Wymiatacze -Szuć
6) Butryny (gmina Purda )
7) Nowy Dwór
8) LKS Kot
9) Siwki – Jedwabno
Pierwsze sobotnie spotkanie edycji jesiennej, przebiegło ze sporymi emocjami. Pierwszego gola w drugiej edycji ligi zdobył Wiesław Kowalczyk z Szuci i golem tym (dość efektownym bo z lewej nogi) rozwiązał worek bramek, który padł w pierwszym spotkaniu z drużyną Nowy Dwór.
Kolejny mecz to również ciekawe spotkanie, bo bardzo zacięte. Zakończone remisowym wynikiem, ale za to z aż dwoma karami dla zawodników drużyn przeciwnych za dość nie sportowe zachowanie. Pozostałe mecze bardzo ciekawe, przebiegły już w spokojniej atmosferze.
Zapraszamy kibiców na oglądanie kolejnych spotkań, które odbędą się już 25.10.14 (sobota) o godz. 18:00

Tabela wyników
Szuć 7:0 Nowy Dwór
Materiał Jedwabno 1:1 Butryny
LKS Kot 4:2 FC wymiatacze Szuć
Bad Boys 6:4 Magiczny Trójkąt Małszewo&Lipniki
Siwki – pauza