XIX DNI JEDWABNA

8-9.07.2011, stadion sportowy w Jedwabnie

 DZIEŃ PIERWSZY, PIĄTEK, poświęcony został młodzieży.

Rozpoczęła go ?Amatorska scena muzyczna? były to występy grupy wokalnej prowadzonej przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie Magdalenę Dunajską ? Lazer. Następnym punktem zabawy były występy olsztyńskich zespołów rokowych takich jak: NERV i D’DORSH. Młodzież, która przybyła była zachwycona tym rodzajem muzyki, także starsze pokolenie z zaciekawieniem słuchało rokowego brzmienia. Zabawa zakończyła się dyskoteką połączoną z widowiskowymi pokazami młodzieżowych grup ?The Shadows? z Jedwabna oraz ?Flamme? z  Witowa w tańcu ognia. Zabawa była tak udana że, mimo ulewnego deszczu wszyscy bawili się do końca.

 DZIEŃ DRUGI, SOBOTA, tego dnia dopisała kapryśna aura i od rana świeciło słońce.

Dzień ten pełen był różnych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, które doskonale bawiły się podczas zabaw i konkursów dodatkowo korzystając z dmuchanych zabawek czy trampoliny. Radna Katarzyna Żebrowska poprowadziła występy artystyczne dzieci z Koła Teatralnego ?Entliczek-Pentliczek?, z Nowego Dworu. Dzieci recytowały wiersze o mamach oraz dla mam, a także dla tatusiów i dla dorosłych, które przeplatane były piosenkami. Jedna z uczestniczek koła teatralnego, Wiktoria Brejnak, zaśpiewała piosenkę ?Małgośka? Maryli Rodowicz. Natomiast z Witowa przyjechała do nas grupa dziewczynek „GĄSIĘNNICZKI HULA-HOPKI” działająca pod kierunkiem Pani Haliny Salamońskiej. Na scenie zaprezentowały sie także dzieci uczęszczające na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie.

O godzinie 11.00 rozpoczął się ? Festyn Sportowy? zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy ?Bocian? działający przy Zespole Szkół w Jedwabnie. Festyn ten cieszył się dużym zainteresowaniem widzów, którzy obserwowali zmagania i rywalizację drużyn w różnych turniejach, jak np. piłkarskim lub piłki plażowej, na specjalnie przygotowanej na ten dzień ?mini? plaży. Około godziny 16.30 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez  wójta gminy Jedwabno Krzysztof Otulakowskiego oraz prezesa klubu Marcina Zapadka. Natomiast Pani Sylwia Jaskulska, zastępca starosty szczycieńskiego, ofiarowała młodym sportowcom piłki.

Nie zabrakło również stoisk kulinarnych naszych sołectw. Do pysznych potraw zachęcały nas stoiska przygotowane przez gospodynie z Szuci z panią sołtys Marianną Barańską na czele, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnik z panią prezes Anną Śledzik oraz stoisko przygotowane przez sołtys wsi Burdąg Magdę Gąsiorowską. Nie zabrakło na nich dań gorących takich jak : żurek, gulasz, pierogi, gołąbki, szaszłyki i wielu innych oraz ciast i sałatek. Natomiast  Stowarzyszenie Kotowskie Centrum Aktywności Lokalnej „Omulew”, w osobie pani Urszuli Poryckiej, zachęcało do obejrzenia ciekawych papierowych kwiatów, kolorowych ślimaków z masy oraz oczywiście kotów. Były także stoiska z drewnianymi rzeźbami, obrazami oraz wyrobami z gliny (w związku z realizacją projektu pt. ?W mazurskiej wsi Kot? realizowanego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko ? Mazurskiego). Zupełnie inne tematycznie było przyrodnicze stoisko Nadleśnictwa Jedwabno z uwielbianym ?kręciołem? dla najmłodszych. Tego dnia było można przejechać się również samochodami testowymi  wystawionymi przez firmę MATSERWIS.

 Podczas Dni Jedwabna nie mogło oczywiście zabraknąć bloku edukacyjnego, który poprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Dalszą zabawę swoim występem uświetnił lokalny zespół ?Ejże? z Witowa oraz ?Kapela Jędrka? ze Szczytna. Gwiazdą wieczoru był Bernard Dornowski członek zespołu Czerwone Gitary. Publiczność niezależnie od wieku bawiła się doskonale. Uwieńczeniem dnia była dyskoteka poprowadzona przez profesjonalnych DJ-ów. Kolorowe światła i rozbawiona publiczność – tak właśnie zakończyły się XIX DNI JEDWABNA.

 

Zdjęcia: Elżbieta Miścierewicz – Otulakowska, Izabela Męzińska