W dniu 21.06.2014r.(sobota)  na Kompleksie Boisk Orlik w Jedwabnie odbyło sie podsumowanie projektu zajęć sportowych z elementami socjoterapii „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a główną atrakcją imprezy był turniej mini piłki nożnej, w którym wzięły udział wszystkie chętne dzieci  w wieku 8-14 lat.

Pogoda co prawda nie dopisała, ale ostatecznie do turnieju zgłosiło się po 4 drużyny w 2-ch kategoriach (8-10 i 11-14 lat), a przegranych nie było bo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal za udział w turnieju. Wygrały drużyny FC Szuć i Mucha-Rambo wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje należą się jednak także Drużynie Dziewcząt, które dzielnie przystąpiły do rywalizacji i zdołały strzelić chłopakom aż 5 bramek 🙂

W przerwach pomiędzy rozgrywkami można było się częstować darmową kiełbaska z grilla, popcornem oraz watą cukrową i pączkami, a pragnienie można było ugasić napojami.

Dodatkowo dla wszystkich chętnych przygotowane były kalambury i zagadki dotyczące tematyki fair play oraz kibicowania w sporcie. 

Wszystkie smakołyki ufundowane były  dzięki życzliwości sponsorów: Piekarnia Tyrolska , hurtownia wędlin PiB ,wójt gminy Jedwabno Krzysztof Otulakowski , przewodnicząca Rady Gminy w Jedwabnie pani Maria Sienkiewicz, Józef Dawid pan od popcornu i waty cukrowej, który podszedł do sprawy bardzo życzliwie i  profesjonalnie.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie. Dziękujemy tez pracownicy Urzędu Gminy która sporo pomogła w sprawach organizacyjnych i technicznych – pani Marioli Poniatowskiej  ? mówi animator sportu Robert Matuszewski.

To projekt pilotażowy i ciągle myślimy nad tym, aby od października ruszyć z większą akcją i rozpocząć kolejny projekt z rozszerzeniem o inne dyscypliny sportowe i dowozem ze wszystkich wiosek w naszej gminie. Po wstępnych rozmowach z Panem Wójtem i Członkami GKRPA  wiemy już, że mamy zielone światło do działania, gdyż jest duże zapotrzebowanie na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz mamy wreszcie w Gminie obiekty na wysokim poziomie, a zarówno Komisja jak i Pan Wójt wspierają wszelkie inicjatywy, na rzecz długofalowego rozwoju sportu w Gminie Jedwabno, za co także serdecznie im dziękujemy ? dodaje drugi animator Marcin Zapadka.

Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z Gminy Jedwabno, aby mogli oni spędzić go aktywnie z dala od zagrożeń i patologii, oraz aby zachęcić ich do dbania o swoją kondycję fizyczną i psychiczną w oparciu o zasoby sprzętowe i obiektowe Gminy.

Zajęcia były prowadzone w trzech grupach: Kulturystyka i Fitness, Koszykówka i Piłka Nożna oraz dla wszystkich grup odbywały się zajęcia socjoterapeutyczne dotyczące zagrożeń i patologii w otaczającym świecie połączone z elementami zasad fair play i zasad zachowania się w roli kibica.

Projekt był finansowany z budżetu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnie, a dzięki niemu zakupiono sprzęt sportowy w wysokości 12000zł (sprzęt został przekazany dla Zespołu Szkół w Jedwabnie) oraz dowiezione zostały dzieci i młodzież z wybranych wiosek Gminy Jedwabno, w których było największe zainteresowanie na tego typu zajęcia.

Projekt został przeprowadzony przez animatorów sportu w Jedwabnie Roberta Matuszewskiego i Marcina Zapadka, którzy prowadzili zajęcia sportowe, oraz Panią  Dorotę Lemańską i Annę Sojak, które prowadziły zajęcia socjoterapeutyczne.

Sprzęt zakupiony na Halę Sportową w Jedwabnie: