Pozytywne opinie, bardzo ważny temat, innowacyjna forma przekazu oraz ogromne emocje, które sprawiły, że znaczna część publiczności tonęła w łzach – tak w skrócie można opisać premierę spektaklu „Znieczulenie”, która odbyła się 16.05.2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Spektakl ten to autorskie dzieło grupy teatralnej KONIEC I KROPKA działającej pod kierunkiem Izabeli Włodkowskiej oraz Klaudii Piersa w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Grupa teatralna liczy 7 osób, a w jej skład wchodzą: Martyna Bączek, Aleksandra Chruścicka, Weronika Bagier, Natalia Kowalczyk, Roksana Krzykowska, Agata Teske oraz Konrad Filochowski.

„Nasza sztuka opowiada o przyjaźni dwóch dziewczyn, bardzo trudnej przyjaźni, bo wystawianej na wiele prób. Przyjaźni pilnej uczennicy, która nie ma towarzystwa z dziewczyną bardzo towarzyską i lubianą. Przyjaźni, która możliwa jest tylko po szkole – w domu. Bunt, bezsilność, patologiczne układy i nawyki. Aby wytrzymać w takim zniewoleniu wielu naszych rówieśników decyduje się na ?Znieczulenie?, które nic nie rozwiązuje, a często jeszcze bardziej komplikuje sytuacje. ” – tak aktorzy opisywali swoją sztukę. „Wiedzieliśmy, że nasza sztuka wywołuje emocje, ale nie spodziewaliśmy się, że nasza publiczność odważy się je okazać i pozwoli Nam całkowicie przenieść siebie w Nasz świat”- ekscytowali się młodzi wykonawcy po spektaklu i ogromnej owacji.

Ta forma przekazu, poniekąd wzorowana na teatrze cieni, dała młodym aktorom możliwość poszerzenia swoich umiejętności. Wszystkie emocje musieli przekazać nie głosem i jego tonem, a tylko i wyłącznie gestem, co okazało się nie małym wyzwaniem. Ważny był też temat, bo sztuka opowiadała także o zgubnym wpływie narkotyków.

By wspierać aktorów w tak ważnych dla nich chwilach na spektaklu pojawili się: Pani Maria Sienkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy w Jedwabnie, Pani Dorota Dudzik Naczelnik Poczty Polskiej Oddział w Jedwabnie, Pani Danuta Orzołek Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie, Pani Irena Cytruk, Pani Maria Pyrzanowska Sołtys Sołectwa Piduń, Pani Marianna Szydlik Sołtys Sołectwa Kot, rodzice, przyjaciele, koledzy i koleżanki. Po spektaklu wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek.

 

 

Fotorelacja ze spektaklu: występ oraz jego kulisy.