W niedzielę 6.04.2013r na Hali Sportowej w Jedwabnie odbyła się ostatnia kolejka piłki nożnej. Wszystkie drużyny stawiły się w komplecie i zacięcie do końca walczyły o mistrzostwo. Najzacieklej walczyły drużyny Plaża Narty-Warchały i drużyna Magicznego Trójkąta, w której ekipa z Nart zwyciężyła, tym samym zdobyła drugie miejsce, gdyż pierwsze już wcześniej zapewnili sobie Bad Boysi, którzy  w ostatnim swoim meczu gładko pokonali drużynę Materiałów.

 

Oto wyniki ostatniej kolejki:

 Materiały – Bad Boys 0:12

 FC Wymiatacze – Szuć 0:10

 LKS Kot – Nadleśnictwo Jedwabno 3:4

 Magiczny Trójkąt – Plaża Narty-Warchały 0:2

 

 

 Klasyfikacja Końcowa:

 1. Bad Boys Jedwabno18pkt (74:11)

 2. Plaża Narty-Warchały18pkt(37:23)

 3. Magiczny Trójkąt 16pkt(44:6)

 4. Szuć13pkt(31:18)

 5. Materiały Jedwabno

 6. Nadleśnictwo Jedwabno

 7. FC Wymiatacze

 8. LKS Kot

 

 

Rozdano także statuetki za:

-za waleczną postawę: Chruścicki Waldemar(zawodnik), Winiarski Andrzej(bramkarz)

-odkrycie ligi: Szydlik Wojciech(zawodnik), Żerański Karol(bramkarz)

-rokujący na przyszłość: Dymek Martin(zawodnik), Wiński Michał(bramkarz)

-najlepszy zawodnik: Krajza Rafał (zawodnik), Skwiot Krzysztof (bramkarz)

-za pomoc w organizacji: Patrycja Miecznikowska(nagłośnienie), Michał Moskalik(czas)

 

Organizatorzy dziękują przede wszystkim zawodnikom, którzy od pierwszej do ostatniej kolejki dzielnie walczyli. Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach do samego końca rywalizowały o swoje lokaty i nikt nie odpuszczał nawet, gdy teoretycznie z góry skazany był na porażkę. Najliczniejszą grupą kibiców okazali się mieszkańcy Szuci i Pidunia, którzy dzielnie wspierali dopingiem zawodników ze swoich wiosek. Nagrody wręczali Wójt Gminy Jedwabno Pan Krzysztof Otulakowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Jedwabno Pan Marek Trędowski, którym Serdecznie Dziękujemy za pomoc i wsparcie przy organizacji. Organizatorami I Edycji  Ligi Piłki Nożnej w Jedwabnie byli Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie Robert Matuszewski i Marcin Zapadka. Turniej współfinansowany przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie.

Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku na naszej hali ruszy druga edycja halowej piłki nożnej, chcemy również aby do kolejnej edycji dołączyły drużyny z innych gmin oraz myślimy aby zorganizować turniej wewnętrzny dla najlepszych drużyn ze wszystkich lig naszego powiatu. Podsumowując tą edycję rozgrywek jesteśmy zadowoleni z ilości drużyn, które wystąpiły w rozgrywkach (8 to nieźle jak na początek) oraz ilości  kibiców na trybunach. Widać, że zainteresowanie jest i zapaleńców w naszej gminie nie brakuje, co pokazuje, że brakowało takiego obiektu jak ta niedawno otwarta hala na naszym terenie i wystarczy tylko dobrze zorganizować na niej czas i zainteresować do działań społeczność lokalną, a tak jak widać tętni ona wtedy życiem.