W miniony weekend na Kompleksie Boisk Orlik w Jedwabnie odbyły się dwa Turnieje Piłki Nożnej, pierwszy z nich, czyli Jesienny Wioskowy Turniej Orlikowy odbył się w piątek wieczorem (15.11.2013r. > godz. 19:00) i był on skierowany raczej dla dorosłych, aczkolwiek w każdej z drużyn musiał być na boisku jeden zawodnik do 16 lat (max ur. w 1998r). Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny z regionu i rozegrali oni ze sobą mecze na zasadzie  ?każdy z każdym? ( 6 meczy), po czym klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1 miejsce:  Drużyna Actimel?a (Jedwabno)  9 pkt   29:6 (bramki strzelone: bramki stracone)

2 miejsce: PSN (Piduń-Szuć-Narty)                6 pkt   12:14

3 miejsce: Lipniczanki-Małszewianki            3 pkt    8:13

4 miejsce: Materiał Jedwabno                       0 pkt    8:24

 

Zostały rozdane także nagrody dla:

– Najlepszego Strzelca Turnieju: Radosław Górecki (z Drużyny Actimel?a)  14 bramek !

– Najlepszego Bramkarza Turnieju: Krzysztof Skwiot (również Actimel)

– Najstarszego Zawodnika Turnieju: Bogdan Dąbrowski (PSN)

Skład drużyny zwycięzców: Trzciński Robert (kapitan), Górecki Radosław, Olbryś Wojciech, Skwiot Krzysztof, Rumiński Tomasz, Barański Patryk, Trędowski Paweł.

 

Drugi turniej

Młodzieżowy Wioskowy Turniej Orlikowy odbył się w sobotę (16.11.2013r. > godz. 11:00) i zgłosiło się do niego 6 drużyn z Gminy, dlatego rywalizacja odbyła się w dwóch grupach po 3 zespoły, po czym rozegrano mecze półfinałowe i ścisłe finały. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Jedwabno Actimel
  2. Lipniczanka ? Dłużewianka
  3. Olimpia Szuć
  4. FC Brajniki
  5. FC Jedwabno
  6. FC Burdąg

Tytuły dla najlepszych:

– Najlepszy Strzelec Turnieju: Paweł Trędowski 17 bramek (Actimel)

– Najlepszy Bramkarz Turnieju: Szymon Tomaszewski (Lipniczanka ? Dłużewianka)

– Najmłodszy Zawodnik Turnieju: Mikołaj Tolak (ur. 2006r. !!!) (FC Burdąg)

Skład drużyny zwycięzców: Barański Patryk (kapitan), Trędowski Paweł, Kowalczyk Patryk, Wiśniewski Radosław, Sojak Aleksander, Nowosielski Jakub, Jędrzejczyk Michał, Gorząch Adrian, Kowalczyk Piotr.

 

?Nie przypadkowo w obydwu turniejach widnieje ta sama nazwa (Actimel) ? zarówno w meczach dorosłych jak i w tych złożonych z samej młodzieży występowało dwóch zawodników, którzy mieli ogromny wpływ na grę i gdy tak na nich popatrzę z boku, to jestem w stanie stwierdzić, że gdy oni wejdą do składu drużyny seniorskiej, to niewykluczone, że jeszcze wrócę kiedyś do gry w klubie, gdyż jak się patrzy na to jak Paweł rozgrywa piłkę czy jak Patryk dyryguje drużyną, to aż się chce uczestniczyć w grze na takim poziomie, a nie ma co ukrywać, że chłopaki ciężko pracują zarówno na treningach klubowych jak i w różnorodnych grach odbywających się na Orliku i cały czas podnoszą swoje umiejętności i inteligencję w grze.? ? powiedział po turniejach ich organizator Marcin Zapadka (a chodziło o Pawła Trędowskiego i Patryka Barańskiego, którzy byli w składach drużyn zwycięskich obydwu turniejów).

 

JESIENNY WIOSKOWY TURNIEJ ORLIKOWY

MŁODZIEŻOWY WIOSKOWY TURNIEJ ORLIKOWY