XXI Dni Jedwabna za Nami. Obfitowały w moc atrakcji i podniosłych emocji, gdyż drugiego dnia obchodziliśmy Dożynki Gminne 2013.

I Dzień XXI Dnia Jedwabna ? Sobota, 17.08.2013 rok
Pierwszego dnia pod tajemniczą nazwą ?Dzieci w krainie zabawy?, odbył się spektakl i animacje dla najmłodszych przygotowane przez Teatr Form Nienależnych Korzunowicz. Następnie z okazji obchodów 630-lecia powstania miejscowości Jedwabno przedstawiony został rys historyczny Jedwabna. Można było podziwiać także wystawę pn.?Jedwabno w fotografii dawniej i dziś? przygotowaną w ramach projektu edukacyjnego przez Panią Grażynę Szczepanek i Panią Wandę Bojarską. Natomiast Drużyna Rycerska Szczytno działająca przy Miejskim Domu Kultury w Szczytnie zaprezentowała pokaz walk rycerskich. Następnie na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: ANTYKWARIAT z Nidzicy oraz EWELMEN. Gwiazdą wieczoru był Zespół SKANER, którego liderem jest Robert Sasinowski. SKANER zgromadził pod sceną ogromną publikę, a jego koncert był dużym wydarzeniem tegorocznych Dni Jedwabna. Do końca wieczoru uczestnicy zabawy spędzili z zespołem disco-polo O-KEY.

II Dzień XXI Dni Jedwabna ? Dożynki Gminne,18.08.2013 rok
Uroczystość dożynkową rozpoczęła Msza Dziękczynna za zebrane plony odprawiona przez Proboszcza Parafii w Jedwabnie Romana Lompę, która odbyła się w kościele p.w. św Józefa w Jedwabnie. Następnie korowód dożynkowy spod kościoła wyruszył na stadion sportowy gdzie odbyły się obchody Dożynek Gminnych 2013. Najważniejszymi gośćmi uroczystości byli rolnicy i ich rodziny z terenu naszej gminy. Na scenie Wójt Gminy Krzysztof Otulakowski wraz z Marią Sienkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy Jedwabno podziękowali wszystkim rolnikom za ich ciężką pracę, dzięki której codziennie trafia na nasze stoły chleb, za ich trud oraz zaangażowanie jakie wkładają w pracę oraz życzyli zawsze udanych plonów. Do życzeń tych dołączył się również Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach oraz Grzegorz Zapadka – Wójt zaprzyjaźnionej Gminy Wielbark. Następnie Gospodarz Dożynek Wójt Gminy Krzysztof Otulakowski przyjął od Starostów Dożynek – Henryki i Bogdana Januszkiewicz z Jedwabna, chleb dożynkowy upieczony z tegorocznego ziarna i wspólnie z Księdzem Proboszczem oraz Starostą Szczycieńskim dzielił chleb wśród wszystkich przybyłych na Dożynki. Po uroczystościach dożynkowych nadszedł czas na rozstrzygnięcie gminnych konkursów. Do Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy zgłoszone zostały dwa wieńce wykonane przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci oraz Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii w Jedwabnie. Zwyciężył wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Szuci. W skład komisji konkursowej weszli: Mariusz Dobrzyński, Mirosław Łachacz oraz Jolanta Falarz. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu ?Estetyczna Zagroda 2013?, którego organizatorem było Sołectwo Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnie. Laureatami konkursu zostali I miejsce Barbara Przybysz, II miejsce Henryka Budna, III miejsce Teresa Adamowsky. W skład Komisji Konkursowej weszli Karolina Ważna, Elżbieta Brzóska oraz Jerzy Adamiak ? przewodniczący komisji. Po oficjalnej części Dożynek nadszedł czas na zabawę. I tak, na scenie zaprezentowały się młode talenty z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie oraz artyści z Fundacji Kreolia ? Kraina Kreatywności z Jerutek. Publiczność rozgrzewały takie zespoły jak: zespół disco-polo EVERSEST oraz zespół hip hopowy FRESHIGH. Gwiazdą wieczoru była ETNA, która dla zgromadzonej publiczności dała wspaniały koncert. Gdy zapadł zmrok zaprezentował się także Teatr Ognia ?The Jugglers?. Dyskotekę pod chmurką poprowadził DJ SOCHA.

I DZIEŃ XXI DNI JEDWABNA, 17.08.2013 rok

II DZIEŃ XXI DNI JEDWABNA – DOŻYNKI GMINNE 2013, 18.08.2013 rok