Półmetek maratonu rowerowego ?Gwiazda Mazurska? w Jedwabnie

W piątek w Jedwabnie /31.05/ odbył się drugi etap czterodniowego maratonu ?Gwiazda Mazurska?. Pogoda sprzyjała zawodnikom, deszcz pojawił się dopiero po zakończonej rywalizacji. Blisko 300 uczestników, w tym bardzo wiele dzieci wystartowało w maratonie w Jedwabnie, wybierając jeden z trzech dystansów.

Pierwszy na dystansie Hobby był Wojciech Szałachowski (MSR Mrągowo) z czasem 00:28:17, drugi był Kacper Szabłowski (BGŻ- KK24h) z czasem 00:31:35, trzeci linię mety przejechał Sebastian Żurek (Auto Mik Team) z czasem 00:32:19. Zawodniczką, która najszybciej pokonała ten dystans była Monika Politowska (Warszawa) z czasem 00:40:12, druga na mecie była Ewa Januszewska (Tatatim) z czasem 00:40:48, natomiast trzeci najlepszy czas (00:44:34) uzyskała Zuzanna Żegunia z Bliska Team.

W kategorii mężczyzn, na dystansie Fit najszybszy okazał się Piotr Krakowiak (Mazovia MTB Team) z czasem 01:12:57, jako drugi linię mety przekroczył Paweł Szczygielski (Szczytno) z czasem 01:13:33, trzeci był Rafał Cichocki (Sulejówek) z czasem 01:14:15. Najszybszą kobietą na tym dystansie była Monika Wrona (Warszawa) z czasem 01:32:54, jako druga trasę pokonała Aleksandra Rudzińska (Warszawa) z czasem 01:33:12, trzecia była Maria Lipowiecka (Compas Bike Team) z czasem 01:43:54.

Dystans Mega jako pierwszy pokonał Artur Korc (Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) z czasem 01:47:59, drugi był Michał Cąpała ( MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink) z czasem 01:48:00, a trzecie miejsce zajął Radosław Gołębiewski ( TCC Jade Toruń)  z czasem 01:48:01. W kategorii kobiet najszybsza była Krystyna Żyżyńska (MYBIKE.PL) z czasem 02:24:30, drugie miejsce zajęła Kaca Elżbieta (MYBIKE.PL) z czasem 02:34:20, a trzecia Katarzyna Dalbiak (AIRBIKE.PL) z czasem 02:26:32

W kolejnych dniach zawodnicy mieli do pokonania trasę dwóch maratonów, które odbyły się w Purdzie i Nidzicy.Uczestnicy mieli do wyboru aż trzy dystanse. Hobby, łatwa trasa licząca ok 10 kilometrów, polecana rozpoczynającym przygodę z kolarstwem terenowym, jak również dzieciom. Dystans Fit mierzący ok. 30 kilometrów nieco bardziej wymagający technicznie, do którego pokonania potrzebna będzie dobra kondycja. A dla specjalnie wytrzymałych i doświadczonych zawodników przygotowany został dystans Mega, mający ok 60 kilometrów.

Maraton mimo, że jest polecany również najmłodszym, nie należy do najłatwiejszych. Jazda na rowerze dzień po dniu wymaga mobilizacji, kondycji i samozaparcia. Z roku na rok coraz więcej zawodników decyduje się na taką przygodę. Ten kto spróbuje wystartować choć raz, wie że z Gwiazdy wyjeżdża się z uczuciem satysfakacji i spełnienia. Sportową rywalizację dopełnia cudowna rodzinna atmosfera.

Poza maratonem na zawodników czekały dodatkowe atrakcje. Nadleśnictwo Jedwabno przygotowało prezentację na maratonie oraz rozdawało sadzonki drzew. Z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci otrzymały upominki, a sportowe zmagania dopełnił mecz Zawodnicy kontra Organizatorzy, gdzie zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni wygrywając spotkanie 2:0. Po meczu odbyło się ognisko i  tradycyjny ?Wieczorek Gwiazdy Mazurskiej?.

Zwycięstwo zapewnili sobie zawodnicy, którzy w trakcie czterodniowej rywalizacji zebrali największą liczbę punktów z poszczególnych etapów. Po maratonie w Nidzicy odbyło się wręczenie pucharów oraz atrakcyjnych nagród.

Pierwszy w klasyfikacji generalnej na dystansie Hobby był Wojciech Szałachowski (MSR Mrągowo), drugie miejsce Kacper Szabłowski (BGŻ- KK24h) , trzeci Sebastian Żurek (Auto Mik Team). Zawodniczką, która stanęła na najwyższym podium była Ewa Januszewska (Tatatim), drugie miejsce zajęła Zuzanna Żegunia, a trzecie Natalia Trawkowska.

W kategorii mężczyzn, na dystansie Fit pierwsze miejsce zajął Paweł Szczygielski (Szczytno), drugi był Piotr Krakowiak (Mazovia MTB Team), a trzeci był Robert Zalewski (www.rowerek.eu&MAXXIS). Najszybszą kobietą w czterodniowej klasyfikacji na tym dystansie była Monika Wrona (Warszawa), druga była Aleksandra Rudzińska (Warszawa), a trzecia Maria Lipowiecka (Compas Bike Team)

Najlepszy na Dystansie Mega okazał się Radosław Gołębiewski ( TCC Jade Toruń), drugi był Michał Cąpała ( MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink), a trzecie miejsce zajął Michał Wyżlic ( Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). W kategorii kobiet najszybsza była Krystyna Żyżyńska (MYBIKE.PL), drugie miejsce zajęła Katarzyna Dalbiak (AIRBIKE.PL), a trzecia była Elżbieta Kaca (MYBIKE.PL).

W klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Macieja Team, drugie rodzina Lipowieckich, a na trzecim uplasowali się członkowie rodziny Smejda.

W męskiej klasyfikacji drużynowej najszybsza okazała się drużyna Algida Centrum Rowerowe Olsztyn, natomiast w klasyfikacji drużynowej mix, najlepsza była drużyna Mybike Plus Minus.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na Gwiazdę Mazurską za rok.