Dnia 19.10.2012 roku w Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbyło się otwarcie wystawy obrazów Beaty Jankowskiej pt. „KOBIETY”. W programie był wernisaż, muzyczna uczta oraz słodki poczęstunek.

 

„W życiu zajmowałam się różnymi rzeczami. Byłam nauczycielką, mamą, żoną, przedstawicielem handlowym, prowadziłam warsztaty malarskie.  Obrazy towarzyszyły mi od zawsze. Temat „Kobieta” i poszukiwanie odpowiedzi na pytania CO ZNACZY BYĆ KOBIETĄ/ i KIM JEST KOBIETA? Pierwsze kobiety na moich portretach miały skrzydła aniołów, motyli. Gdzies odfruwały – były nierzeczywiste, aż przyszedł czas kolaży. Dzięki nim mogłam zacząć przyglądać się nam, kobietom poprzez zdjęcia. Wklejam, przerysowuję…itd. Przyglądam się uważnie. Zaglądam im do wnętrza. To co jest w środku odwracam na zewnątrz… 

Kolażami zajmuję się od ponad roku. Kolaż jest świetnym sposobem do pokazania JAKIE JESTEŚMY. Wernisaże zazwyczaj organizuję sobie sama, kiedy przychodzi czas, że już chcę pokazać co namalowałam. Wieszałam więc swoje obrazy i w szkółce policyjne i w bibliotece pedagogicznej i w bibliotece na olsztyńskiej starówce, ale najbardziej lubię, kiedy wiszą przy kobietach, które sportretowałam – w ich domach.”

                       Beata Jankowska

 

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Muzeum Mazurskiego w Szczytnie:

http://www.muzeumszczytno.art.pl/