W minioną środę 29.05.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyło się pierwsze spotkanie dla seniorów w ramach programu „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki” zorganizowane przez Gminne Koło Gospodyń Wiejskich w Jedwabnie przy wsparciu Fundacji Biedronki.

W ramach spotkania odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Jak Kłobuk pomógł Kachnie” w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Seniora „Złota Jesień” działającego przy naszym GOK. Za przygotowanie spektaklu, scenariusz i reżyserię odpowiada Pani Jolanta Rucińska, której serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także Zespołowi Pieśni i Tańca Jedwabno za udział w spektaklu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie za wypożyczenie sprzętu i scenografii, a także Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Jedwabnie za pomoc w transporcie.

Po spektaklu zaproszeni goście biesiadowali przy suto zastawionych stołach zajadając się pysznymi daniami przygotowanymi przez organizatorów.

„Danie Wspólnych Chwil” to program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością. Fundacja zaprosiła do udziału w nim Koła Gospodyń Wiejskich, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja Biedronki finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków

#gokjedwabno #gkgwwjedwabnie #jedwabno #KlubSenioraZłotaJesień