W ostatnich dniach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie odbyły się warsztaty tworzenia palm wielkanocnych, które okazały się wyjątkowym wydarzeniem łączącym mieszkańców Jedwabna w radosnej atmosferze twórczej i wspólnej pracy. Pod przewodnictwem p. Henryki Budnej z Towarzystwa Przyjaciół Jedwabna oraz p. Krystyny Bączek przyjaciółki biblioteki, dzieci z III klasy wraz z wychowawczynią p. Anną Pieczyńską miały okazję zgłębić tajniki tradycyjnego rzemiosła wielkanocnego. Panie nie tylko świetnie poprowadziły warsztaty, ale także zadbały o wysokiej jakości materiały, niezbędne do stworzenia pięknych palemek. Dzięki ich staraniom każdy uczestnik mógł wyrazić swoją kreatywność i stworzyć własną palmę.

Natomiast dzieci z grupy przedszkolnej p. Katarzyny Trzcińskiej stworzyły wspólnie palmę wraz z Uczestniczkami pracowni rękodzielniczo – krawieckiej pod przewodnictwem terapeuty zajęciowego Celiny Pogorzelskiej. Warsztaty okazały się nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące – a wszystko dzięki uprzejmości p. Wiolety Wojciechowskiej Kierowniczki Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie.

Podczas warsztatów dzieci poznały także tradycje i zwyczaje związane z nadchodzącymi świętami. Maria Wyszyńska, Helena Orzechowska i Marcelina Maciejczuk z Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno poczytały dzieciom o świątecznych tradycjach.

Serdecznie podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację tych wyjątkowych warsztatów. Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność Przewodniczącej Rady Gminy Jedwabno p. Elżbiecie Brzósce za sponsoring słodyczy na oba spotkanie oraz p. Dominice Wyszyńskiej, która dostarczyła materiał do ozdabiania palm. Największe podziękowania kierujemy oczywiście do cudownych prowadzących a także utalentowanych dzieci – ich praca i zaangażowanie zasługują na szczególne uznanie.