Konkurs ?Estetyczna Zagroda 2012? rozstrzygnięty! Celem konkursu była poprawa stanu sanitarnego i estetycznego posesji w miejscowości Jedwabno oraz zachęcenie mieszkańców do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia. Organizatorem konkursy było Sołectwo Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie. Nagrody w konkursie przyznane były w ramach wykorzystania zaplanowanych środków funduszu sołeckiego sołectwa Jedwabno na rok 2011.

Do konkursu zgłoszono 7 posesji. Następnie Komisja Konkursowa w składzie: Jan Mil (Przewodniczący), Izabela Włodkowska, Klaudia Piersa, Alicja Olszewska dokonali lustracji zgłoszonych zagród. Kryteria, którymi kierowała się Komisja podczas wyboru estetycznej zagrody to: ogólne wrażanie estetyczne ogrodu; pomysłowość i oryginalność rabat, klombów, skalniaków; stan trawnika; różnorodność roślinna ? nasadzenia; ład, porządek i kolorystyka ogrodu; wygląd i elewacja budynków (schludność); stan ogrodzenia; czystość posesji.

Dnia 06.10.2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu. Na scenie zaprezentował się Edward Sosna w spektaklu ?Obrona Sokratesa?, uczestnicy konkursu mogli także podziwiać swoje posesje na fotografiach zawartych w prezentacji, a po części oficjalnej udali się na słodki poczęstunek. Ciepłe słowa oraz gratulacje uczestnicy konkursu usłyszeli także od Krzysztofa Otulakowskiego Wójta Gminy Jedwabno oraz Marii Sienkiewicz Przewodniczącej Rady Gminy Jedwabno. Dekorację sceny wykonała Alicja Olszewska (Kwiaciarnia ?Wrzos?).

Laureatami I edycji konkursu ?Estetyczna Zagroda 2012? zostali:

I miejsce ? Halina Łazicka (bon o wartości 750,00 złotych na zakup nagrody rzeczowej z wykorzystaniem w ogrodzie)

II miejsce ? Teresa Pakos (bon o wartości 600,00 złotych na zakup nagrody rzeczowej z wykorzystaniem w ogrodzie)

III miejsce Ryszard Niski (bon o wartości 450,00 złotych na zakup nagrody rzeczowej z wykorzystaniem w ogrodzie)

 

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu ?Estetyczna Zagroda 2012? serdecznie dziękujemy za udział w nim. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II edycji konkursu ?Estetyczna Zagroda?.

 

Uroczystość wręczenia nagród:

Zdjęcia : Izabela Włodkowska, Andrzej Olszewski (Kurek Mazurski)

Estetyczne Zagrody laureatów konkursu: 

Halina Łazicka – I miejsce

Teresa Pakos – II miejsce

Ryszard Niski – III miejsce

Estetyczne Zagrody pozostałych uczestników konkursu:

Teresa Adamowsky

Ewa Szemplińska

Romana i Stanisław Gnoza

Ewa i Jacek Kurzeja

 

Zdjęcia: Izabela Włodkowska i Jan Mil