Już dziś na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo rozpoczyna się od dawna wyczekiwany i planowany Międzynarodowy Rajd Po Lotniskach Litwy. Kilkanaście załóg z całej Polski będzie miało okazję uczestniczyć w rajdzie po najciekawszych lotniskach naszego północno-wschodniego sąsiada ? Litwy.

Na naszych pilotów już niebawem – 7-9.09.2012r. – czeka moc atrakcji i wrażeń.Celem wyprawy będzie nie tylko podziwianie malowniczych krajobrazów i pomników przyrody ale także kultywowanie tradycji i zacieśnianie więzi społecznych z naszymi wspaniałymi sąsiadami.

Na Lotnisko Wilamowo przybywają załogi które wyraziły swoją chęć udziału w niezapomnianej lotniczej przygodzie. Rankiem 8.09.2012 (piątek) piloci i załogi samolotów uczestniczących w lotniczym rajdzie, zwarci i gotowi wyruszą z podkętrzyńskiego Lotniska Wilamowo (EPKE), by pojawić się na Litwie. Uczestnicy oddadzą się ?pod skrzydła? Algimentasa Zentelisa ? Dyrektora Kaunas Aeroklubas, by wspólnie poczuć smak lotniczej przygody w trakcie zwiedzania najważniejszych lotnisk litewskich.

Na Litwie na uczestników czeka wiele interesujących specjalnie przygotowanych (przez gospodarzy lotnisk) propozycji miłego spędzenia czasu.
W piątkowym programie przewidziano w Druskiennikach min: zabawę na stoku narciarskim, wodne szaleństwa w Aquaparku oraz rejs statkiem po rzecze Niemen. Sobotni dzień rajdowicze spędzą na lotnisku w Taurage a wieczorem wezmą udział w Hanza dni w Kownie.
W Niedzielę (9.09.2012) w programie przewidziana jest wyprawa do niesamowitego, bo datującego swoje powstanie jeszcze w czasach międzywojennych ? targu w Prenai.

Na zakończenie rajdu zaplanowano Sasnavę. Tam też 9.09 (niedziela) nastąpi pożegnanie i ok. godz. 15:00 czasu litewskiego (czyli 14:00 czasu polskiego) wylot załóg rajdowych w stronę ?macierzystych? lotnisk.

Inicjatorem i organizatorem Rajdu jest Aeroklub Krainy Jezior przy finansowym wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Szczegóły dotyczące Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Litwy i program możecie Państwo znaleźć na stronach internetowych : www.lotniskoketrzyn.pl oraz www.ttlot.eu