Już w przyszły wtorek, tj. 07.03.2023 r. ruszamy z kolejnymi zajęciami – GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA z elementami treningu mięśni dna miednicy!

Zapraszamy wszystkie chętne Panie na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w każdy wtorek o godzinie 19:00! Zajęcia odpłatne – koszt pojedynczych zajęć to 30 zł.

Spotkanie z gimnastyką słowiańską, zwaną też jogą słowiańską czy gimnastyką słowiańskich czarownic to okazja, by obudzić w nas kobiecość, odprężyć się i uhonorować swoje ciało. Zgodnie z założeniami gimnastyki mocą kobiety jest energia, jaką roztacza wokół siebie i otula bliskich. Praktyka skierowana do kobiet w każdym wieku wpływa na sferę ciała oraz ducha. Przepływ energii odbywa się tu spokojnie i łagodnie, bez nacisku, jaki jest typowy dla ćwiczeń w sali fitness. Biorąc pod uwagę sferę ciała ma wpływ m. in. na kształtowanie prawidłowej postawy, uwalnianie napięć, regulację układu hormonalnego. Systematycznie praktykowana likwiduje bolesne miesiączki czy niedogodności związane z menopauzą. W sferze ducha rozbudza miłość do samej siebie, uspokaja, pomaga panować nad emocjami, zapewnia poczucie błogostanu. Kobiecy krąg, w jakim ćwiczy się gimnastykę słowiańską, daje poczucie niezwykłej mocy. Ta forma aktywności skierowana jest do każdej kobiety, bez względu na to, czy sport był obecny w jej życiu, czy jest to pierwsza aktywność, jaką podejmuje.
Jak się ubrać?
Zgodnie z tradycją praktykuje się ją w spódnicach lub sukienkach, które nie krępują ruchów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by włożyć strój sportowy. Pamiętajmy również o staniku bez fiszbin lub sportowym topie. Ćwiczymy boso na matach i/lub kocach.
Kilka słów o prowadzącej:
Barbara Drażba – instruktorka gimnastyki słowiańskiej w tradycji rosyjskiej Moc Beregini, instruktorka jogi dla dzieci, nauczycielka języka polskiego cudownych licealistów, logopeda, body instruktor, trener powergym, instruktorka aerobiku, ale przede wszystkim leśna baba zakochana w wędrówkach z psami i pożeraczka książek.