W niedzielę 03.07.2022 r., w ramach trzeciego dnia XXVIII Dni Jedwabna, odbyła się V Gala Boksu – Jedwabno 2022, w której wzięli udział zawodnicy z Polski i Ukrainy.

Mecz rozpoczął się od Mszy Świętej w Kościele w Jedwabnie, gdzie proboszcz wygłosił mszę upamiętniającą utalentowanego olimpijczyka Józefa Grudnia, a następnie pobłogosławił startujących pięściarzy.

Sam mecz bokserski Polscy „młodzicy” wygrali z Ukraina 14:6-V Gala Boksu w Jedwabnie. W poszczególnych walkach wygrywali: Filip Bochenek w wadze 40 kg, Igor Stężycki w wadze 42 kg, Jakub Marcinów w wadze 50 kg, Marcel Bogdański w wadze 53 kg (zawodnik Gwardii Szczytno), Patryk Sawlański w wadze 57 kg (zawodnik Gwardii Szczytno), Jan Januszewski w wadze 57 kg i Robert Czechowski w wadze 70 kg. Z grona wymienionych młodych pięściarzy na punkty 3:0 zwyciężyli Filip Bochenek, Igor Stężycki, Jakub Marcinów, Jan Januszewski i Robert Czechowski, zaś 2:1 triumfował Patryk Sawlański. Z kolei Marcel Bogdański wygrał w 1 rundzie (AB) co dało kibicom bardzo efektywną walkę i podniesienie emocji. W hali sportowej w Jedwabnie boksowali także – z polskiej reprezentacji – Oskar Mańka w kategorii 46 kg, Mateusz Osmólski w kategorii 54 kg (kadet) i Kacper Czyżman w kategorii 63 kg (zawodnik Boks Jedwabno). Dodatkowo niepunktowaną walkę stoczył Igor Jagiełło (40 kg) z Gwardii Szczytno, gdzie zaprezentował boks techniczny, jednocześnie otwierając zawody.

Po meczu bokserskim, trener Zenon Jagiełło oświadczył, iż postawa naszych pięściarzy była bardzo dobra, co dobrze prognozuje nam na Mistrzostwa Europy w Boksie, które odbędą się w Turcji. – ” Wiemy nad czym mamy pracować i chcę dodać, że Ukraina to jedni z najlepszych pięściarzy na świecie i rywalizacja z nimi wnosi bardzo dużo dobrego dla naszych zawodników (pewność siebie). Dziękuję Wójtowi Gminy Jedwabno za wszelką pomoc w organizacji tak ważnej dla młodzieży imprezy sportowej i dołożenie cegiełki do sukcesu finalnego Polskich pięściarzy na Mistrzostwach Europy. Cieszę się, że swoją obecnością zaszczycił nas też olimpijczyk Paweł Skrzecz, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z zawodnikami.” – tłumaczy Zenon Jagiełło