Świętowanie Dnia Seniora w Gminie Jedwabno to nowa inicjatywa tutejszej społeczności. Seniorzy z terenu gminy Jedwabno 26 października 2021 roku wzięli udział we mszy świętej w kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej, którą odprawił ks. Proboszcz Roman Lompa. Następnie przeszli do sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie na pełen dobrego humoru spektakl pn.  „Między nami kobietami” w wykonaniu grupy teatralnej THALIA działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku  w Szczytnie i prowadzonej przez Panią Jolantą Rucińską. Po wspaniałym występie uczestnicy zostali zaproszeni na wernisaż wystawy Welwetowy spokój”, której wykonawcami są uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie. Goście zasiedli wygodnie przy stołach i wtedy okazało się, że to nie koniec atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień. Na kabaretowej scenie pojawili się seniorzy z miejscowego ŚDS prezentując swoje autorskie nagrania oraz premierowy skecz, które wprawiły publiczność w śmiech. Dalszemu biesiadowaniu towarzyszyły występy wokalne ŚDS- owych pań: Marii Filip oraz Marioli Pszczółkowskiej. Miłym zaskoczeniem dla Jubilatów był wielki tort przygotowany specjalnie na tę okoliczność przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie oraz wspólne odśpiewanie „sto lat” . Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla zaproszonych gości i piękny wystrój sali.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie, Rzymskokatolicka Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie, Parafialny Zespół CARITAS przy Parafii Świętego Józefa Oblubieńca oraz „świeżo upieczony” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury – Klub Seniora „Złota Jesień”, który pięknie odśpiewał  „Hymn Seniora”.

Dzień Seniora to z pewnością inicjatywa, która na stałe zagości w Kalendarzu Imprez Gminy Jedwabno. Przyjemnie było patrzeć na uśmiechnięte twarze seniorów i radość jaką sprawiła im ta uroczystość.