Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie ściśle współpracuje ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Jedwabnie. Prężna współpraca przynosi obopólne korzyści. Ogromne zaangażowanie, kierownictwa, personelu i pensjonariuszy w życie społeczne i kulturalne owocuje zwiększeniem aktywności seniorów w lokalnym środowisku.
Tym razem prezentujemy w bibliotece wystawę „Sztuka odpoczynku”, która zawiera prace trzech artystek: Haliny Kurowskiej, Beaty Wojciechowskiej i Ingridy Trzcińskiej. Autorki wykonały prace pod opieką terapeutki Beaty Federowicz, która tak pisze o wystawie:
„Prace wykonane zostały podczas zajęć w pracowni plastyczno-rękodzielniczej oraz w domach Uczestniczek – w ramach pracy zdalnej – podczas zawieszenia działalności ŚDS. Technika prac to: mozaika diamentowa oraz malowanie po numerach. Obie techniki pozwalają jednocześnie tworzyć i odpoczywać, uzyskać twórcze doświadczenie, odkryć własny potencjał, spędzić czas z korzyścią dla siebie, zrelaksować się, sprawić, że umysł będzie wypoczęty, a humor bardzo dobry. W konsekwencji powstają przynoszące satysfakcję własnoręcznie wykonane prace. Dziękujemy widzom za przybycie, zapraszamy do zapoznania się z fragmentem naszej pracy twórczej. Mamy nadzieję, że oglądanie dzieł przyniesie Państwu tyle samo pozytywnych emocji jak jej twórcom”.
Ogromnie dziękujemy za te wspaniałe emocje Kierownik ŚDS Pani Wiolecie Wojciechowskiej, terapeutce Beacie Federowicz i nieustannie nas zaskakującym artystkom: Halinie Kurowskiej, Beacie Wojciechowskiej i Ingridzie Trzcińskiej.
Zapraszamy do biblioteki aby obejrzeć prace na żywo, będziecie zachwyceni!