18 czerwca odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Manelską w zachwycającym widokami Rezerwacie Przyrody Małga. Po miesiącach spędzonych głównie w domu pooddychaliśmy drodzy Państwo pełną piersią świeżym, zdrowym powietrzem. Oderwaliśmy się od rzeczywistości, zapomnieliśmy o codziennych obowiązkach i troskach.
Pisarka mieszkająca w Szczytnie, promowała swoją ostatnią powieść „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”, której akcja umiejscowiona jest w Małdze. Autorka opowiedziała o swoich pozostałych powieściach, początkach kariery pisarskiej a także o planach wydawniczych na najbliższe miesiące.
Wydarzenie wzbogacił swą obecnością dawny mieszkaniec Małgi pan Henryk Sienkiewicz, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o powojennych losach mieszkańców Małgi.
Uwiecznieniem spotkania było złożenie kwiatów na cmentarzu otaczającym ruiny kościoła.
Spotkanie odbyło się dzięki pomocy wielu niezwykłych osób. Ogromnie podziękowania ślemy: Nadleśniczemu Nadleśnictwa Jedwabno panu Markowi Trędowskiemu, Kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej panu Dariuszowi Jeziernemu i jego pracownikom: panom Alkowi Góralskiemu i Jerzemu Merchel, Dyrektor Gmnnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie pani Dominice Wyszyńskiej, Komendantowi Gminnego ZOSP RP w Jedwabnie panu Krzysztofowi Nikadonowi i panu Tadeuszowi Worobiejowi. Dziękujemy serdecznie za cenne wskazówki byłemu Dyrektorowi GOK w Jedwabnie panu Jerzemu Pałaszowi.
Dziękujemy Sołtys wsi Kot pani Annie Lanckowskiej. Pani Aniu, współpraca z Panią to sama przyjemność!!! Dziękujemy również mieszkankom Kota, które włączyły się w organizację imprezy: Agacie i Anecie Raniszewskim, Mariannie Szydlik, Emilii Ciak.
Serdecznie podziękowania składamy miłośnikom literatury i kulturalnych przeżyć, sympatykom biblioteki za tak liczne przybycie! Drodzy czytelnicy cudownie w końcu było Was widzieć, bez maseczek 😉