Mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ulicy Warmińskiej 6 w Jedwabnie zainwestowali w nowoczesną technologię grzewczą oraz instalację fotowoltaiczną. Jest to pierwszy taki budynek z odrębnym ociepleniem na tym osiedlu. Swoje działania mieszkańcy rozpoczęli od zawiązania wspólnoty mieszkaniowej z dniem 1 marca 2020 r. Decyzję o zmianie sposobu ogrzewania na pompę ciepła podjęto na zebraniu – wszystkie cztery rodziny zgodziły się na takie rozwiązanie, żeby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i podgrzaniem wody. Mieszkańcy zdecydowali się również na  instalację fotowoltaiczną, która jest szczególnie istotna przy ogrzewaniu pompą ciepła ze względu na zużycie prądu.

Koszt całej inwestycji to 120 tys. złotych, na który mieszkańcy otrzymali kredyt w lokalnym banku.

W międzyczasie pan Andrzej Kabała trafił na informację, że można uzyskać premię termomodernizacyjną, którą w efekcie udało  się pozyskać w kwocie około 25 tys. złotych. Tu również mieszkańcy wykazali się dużym zaangażowaniem, gdyż niezbędny był wkład własny oraz ubezpieczenie swoich nieruchomości. Ponadto zanim firma realizująca inwestycję rozpoczęła swoje działania inwestorzy zlecili remont dachu, kominów oraz wymianę rynien co pochłonęło koszt 15 tys. złotych.

Inwestycję wykonała firma „INMONT” Sp. z o.o.  z siedzibą w Piduniu.

Pompa ciepła zapewnia bardzo niski koszt ogrzewania budynku, z którego już cieszą się mieszkańcy ul. Warmińskiej 6.

Jak mówi pani Krystyna Kabała- mieszkanka budynku: „Wartością dodaną przedsięwzięcia jest fakt, że członkowie wspólnoty potrafili się w tej sprawie porozumieć i zjednoczyć”!