Dobro – im więcej go dajesz tym więcej dostajesz, a pomagając innym pomagasz i sobie.

Poniżej publikujemy podziękowania Dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie dla wszystkich darczyńców, w tym także dla Gminy Jedwabno, która przekazała środki finansowe w wysokości 30 tys. złotych dla Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Szczytnie.

 

„Szanowni przyjaciele szpitala

W imieniu swoim i pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym darczyńcom za zaangażowanie i dokonane wpłaty na rzecz walki z koronawirusem.
Naszymi dobroczyńcami są mieszkańcy Szczytna i Powiatu Szczycieńskiego, lokalni przedsiębiorcy, samorządy miejskie i gminne oraz Bank Spółdzielczy w Szczytnie.
Dzięki wam mamy respirator stacjonarny, dwa respiratory transportowe ( oczekujemy na dostawę), zestaw do trudnej intubacji, pompy infuzyjne, sprzęt medyczny dla pogotowia, aparat USG ( w trakcie zakupu), środki ochrony indywidualnej. Łącznie to kwota przeszło 400 tys. zł.
Działania takie nie tylko jednoczą nas jako społeczność, ale pokazują też, że myślimy o innych, mamy serce i wrażliwość aby pomagać.
Wojna z wirusem pewnie potrwa jeszcze długo, ale te pierwsze dni kiedy wszyscy byliśmy pełni obaw pokazały, że umiemy działać dla dobra innych. Sprzęt będzie służył długie lata i nie jeden pacjent dzięki niemu odzyska zdrowie i życie.
Dziękujemy za hojność, uprzejmość i taką zwyczajną ludzką dobroć, której doświadczają nasi pracownicy. Dobrze mieć przyjaciół, którzy są w tych najtrudniejszych chwilach, dziękujemy za wszystko.
Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Dyrekcja
Zespołu Opieki Zdrowotnej
w Szczytnie”