Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto całej naszej szkoły: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich sympatyków edukacji. Korzystając z gościnnej sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, pokazaliśmy przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny.

W części oficjalnej uwagę widzów pochłonęły urocze pierwszaki, które zostały uroczyście pasowane na uczniów. Wcześniej, pod czujnym okiem wychowawczyń- Jadwigi Niebrzydowskiej i Marianny Żelaznowskiej, zaprezentowały popisy wokalne oraz taneczne.

W części artystycznej scena należała do klasy VII a. Zaprezentowali oni swój autorski program pokazujący uczniów podczas przygotowywania prezentacji o patronie szkoły. Młodzi aktorzy poszukiwali informacji o Komisji Edukacji Narodowej, zastanawiali się dlaczego nasza szkoła nosi takie imię i starali się dociec sensu edukowania młodzieży. Nie brakowało zabawnych sytuacji i komicznych pomyłek w młodzieżowym stylu. Warto wspomnieć, że uczniowie tej klasy od czterech lat w pełnym składzie uczestniczą we wszystkich wycieczkach do teatru oraz przygotowują apele szkolne. Bazując na własnych doświadczeniach, współtworzyli scenariusz przedstawienia. Na pochwałę zasługuje również fakt, że kolejny raz zobaczyliśmy na scenie całą klasę, gdzie każdy uczeń był zaangażowany w przygotowania i prezentację. Dziękuje również pani Justynie Dęby za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Muzyczną oprawa przedstawienia należała do dumy naszej szkoły, znanego od lat zespołu wokalnego Forte pod kierunkiem pani Ewy Przychodzkiej oraz debiutujących na scenie młodych muzyków przygotowanych przez panią Barbarę Gnozę Wawrzyniewicz.

Tekst: Anna Szczepkowska – wychowawca VIIa
Zdjęcia: Zespół Szkół w Jedwabnie

Podczas akademii Pani Agata Kowalczyk oraz Pani Dorota Lemańska otrzymały Roczną Nagrodę Wójta Gminy Jedwabno, którą wręczył oczywiście sam Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak w obecności Pani Jolanty Drężek Sekretarz Gminy Jedwabno.

Na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół w Jedwabnie przez Panią Elżbietę Brzóskę Przewodniczącą Rady Gminy Jedwabno został także wręczony upominkowy kosz w podziękowaniu dla Wszystkich pracowników szkoły za codzienny trud i poświęcenie wkładane w edukacje Naszych pociech.