Aktywna „majówka” już za Nami, choć miesiąc maj nie dobiegł jeszcze końca to podsumujemy minione imprezy zaczynając przewrotnie od końca kwietnia.

W dniach 27-28.04.2019r. na hali sportowej w Jedwabnie odbyły się Eliminacje kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie pomiędzy zawodnikami z Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego Związku Boksu Amatorskiego.  Zawodnicy brali udział  w 12 kategoriach wagowych (od 46 do + 80 kg). Pierwszego dnia zawodów do pojedynków stawało naprzeciw siebie po dwóch zawodników z obydwu województw z czego do niedzielnych walk finałowych przechodził jeden z nich i w niedzielę walczył w finale o to kto pojedzie na OOM. Rywalizacja była niezwykle zacięta po jednej i drugiej stronie ringu. Finalnie do dalszego etapu OOM awansowało 5 zawodników z Warmii i Mazur ( z czego 3 z PKS Gwardia Szczytno: Nikodem Bujalski, Maciej Sztura, Patryk Borucki). Puchary  za najlepszą walkę eliminacji otrzymali Łukasz Stempniewski (KSW Tygrys Elbląg) i Bronakowski Cezary (Tiger Łomża), a Najlepszym Zawodnikiem został Patryk Borucki (PKS Gwardia Szczytno). Podczas obydwu dni zawodów przed walkami głównymi odbywały się również sparingi zawodników, którzy pod okiem Pana Zenona Jagiełło trenują boks w Boks Jedwabno. Zawodnicy Ci mieli  okazję sprawdzić swoje umiejętności bokserskie na własnym terenie, na prawdziwym ringu oraz  poczuć atmosferę prawdziwych zawodów, a co najcenniejsze dostać kilka rad i podpowiedzi od czołówki trenerów boksu z woj. Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego.

1 Maja na Stadionie Sportowym w Jedwabnie odbył się Majówkowy Bieg po Zdrowie. Wspaniała rodzinna atmosfera, ciekawe atrakcje towarzyszące i nutka rywalizacji. Właśnie tak można podsumować ten dzień. Fajną dla najmłodszych inicjatywą okazały się wyścigi na rowerkach biegowych. Dla przypomnienia tabela wyników najstarszych grup wiekowych:

Od 36 lat Kobiety

I miejsce – Anna Orzoł

II miejsce – Katarzyna Nowosielska

Od 36 lat Mężczyźni:

I miejsce – Kamil Tyczyński

II miejsce – Ryszard Kaczorowski

III miejsce – Roman Łojewski

W dniu 3 maja 2019 r. tradycyjnie już na Stadionie Sportowym w Jedwabnie odbył się coroczny Turniej Szóstek Piłkarskich, w którym wzięły udział 4 drużyny, które rozegrały między sobą mecze systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Brygada Kryzys
  2. Szuć
  3. Warmiak Team
  4. ZRYW Junior

Najlepszy zawodnik: Chrzanowski Szymon

Najlepszy bramkarz: Artur Olszewski

Król  strzelców : Chrzanowski Szymon

Rokujący zawodnik: Jakub Banul

Rokujący Bramkarz: Michał Wiński

Najstarszy zawodnik: Bogdan Dąbrowski

Najmłodszy zawodnik: Igor Jędrzejczyk

Sędziami zawodów byli trenerzy Marcin Zapadka i Jan Hamera

4 maja na Hali Sportowej odbyła się IV Gala Boksu Amatorskiego im. Józefa Grudnia w Jedwabnie Polska vs Rosja. Po stoczeniu 12 walk 3 rundowych, sędziowie punktowali 16:8 dla Polski, która tym samym zapewniła sobie zwycięstwo. Gośćmi specjalnymi Gali byli Panowie Robert i Piotr Grudzień oraz Paweł Skrzecz.

Przygotowanie materiału: Animatorzy Sportu Hali Sportowej, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie