Zlot MB/8 Club Poland w Szuci

28.05.2011

W sobotę dnia 28 maja od godziny 1300 do Szuci, zjeżdżały z całego kraju stare samochody marki Mercedes. Ponad 20 pojazdów ustawiono na boisku wiejskim, na którym można było je podziwiać, a także pojeździć, z czego bardzo chętnie korzystały dzieci.

Organizatorzy, czyli MB/8 Club Poland wspólnie z OSP Szuć oraz Sołectwem Szuć przygotowali tego dnia wiele atrakcji szczególnie dla najmłodszych. Już na początku zabawy dzieci dostały prezenty od uczestników zlotu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Milusińscy mieli także okazję narysować samochód, który im się najbardziej spodobał, oczywiście marki Mercedes.

Piknik rozpoczęto od powitania gości przez Sebastiana Pawlak (uczestnik zlotu MB/8 Club Poland), sołtys wsi Szuć Mariannę Barańską oraz wójta gminy Jedwabno Krzysztofa Otulakowskiego. Następnie uczestnicy zlotu starych Mercedesów utworzyli korowód, który poprowadził wójt gminy Jedwabno wraz z sołtys wsi Szuć obchodząc dookoła boisko w takt marszu granego na akordeonie przez Zdzisława Pszczółkowskiego, tym samym uroczyście otwierając zabawę. Piknik poprowadzili Izabela Zapadka i Sebastian Żelazko. Każdy, kto znalazł się tego dnia na boisku mógł spróbować rzutu patelnią do wypchanego „chłopa” czy rzutu broną, czyli stałych konkurencji, z których Szuć słynie. Dodatkowo OSP Szuć przygotowała pokaz strażacki, w którym mogli wziąć udział również goście. Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy zabawy mogli zjeść ciepłą grochówkę, gulasz oraz kiełbaskę z grilla.

Zabawa tego dnia była bardzo udana i zostanie na długo w pamięci nie tylko mieszkańców, ale i przybyłych gości, którzy zapowiedzieli swoje przybycie do Szuci już w przyszłym roku.

 

Sołtys wsi Szuć Marianna Barańska serdecznie dziękuje za pomoc

sponsorom pikniku:

Krzysztofowi Otulakowskiemu – Wójtowi Gminy Jedwabno

Marii Sienkiewicz – Przewodniczącej Rady Gminy Jedwabno

Agnieszce i Jackowi Maksymowicz

Bożenie Wyrzykowskiej Buk i Wiesławowi Nideraus

Agacie Tyc

 

Zdjęcia: Izabela Zapadka, Elżbieta Miścierewicz – Otulakowska