Wakacje to czas kiedy dzieci i młodzież mają przerwę od regularnych zajęć sportowych realizowanych na Hali Sportowej w Jedwabnie. Nie oznacza to jednak zaprzestania działań edukacyjnych przez ich trenerów. Zawodnicy na co dzień trenujący boks pod okiem Zenona Jagiełło w Jedwabnie, podczas letnich wakacji zdobywali wiedzę i umiejętności na obozach sportowych pod jego czujnym okiem.
W obozie sportowym w Zakopanym w dniach 8-24 sierpnia 2018 r. udział wzięło dwóch zawodników kadry wojewódzkiej – Maciej Modrzejewski i Kacper Deptuła.
W obozie zorganizowanym przez Policyjny Klub Sportowy w mieście Szczytno pod nazwą „Akademia Boksu Olimpijskiego” udział wzięło pięciu młodych mieszkańców gminy Jedwabno – Igor Jędrzejczyk, Kacper Czyżman, Maja Skwiot, Jakub Rawa i Hubert Głażewski. Obóz trwał od 6 do 18 sierpnia, a uczestniczyły w nim dzieci z 5 województw, razem 41 osób.
Natomiast od 20  do 27 sierpnia 2018 trwa w Szczytnie  kolejny obóz sportowy. Uczestniczy w nim dwóch zawodników z jedwabieńskiej kadry – Kacper Deptuła i Igor Jędrzejczyk.
Większość z zawodników, którzy tak aktywnie spędzają swoje wakacje, będzie brało udział w Mistrzostwach Polski Młodzików  w Tarnowie Podgórnym.
Trenerowi Zenonowi Jagiełło gratulujemy zaangażowania i dziękujemy za opiekę nad zawodnikami, a młodym sportowcom życzymy aby zdobyte umiejętności przyczyniły się do sukcesów, zarówno sportowych jak i edukacyjnych, w nadchodzącym roku szkolnym.