W miniony weekend lipca odbyły się dwudzieste szóste już „DNI JEDWABNA”, do których od wielu miesięcy przygotowywała się Gmina Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie. Za każdym razem, organizatorzy zabiegają o różnorodność programową trzydniowego święta Gminy Jedwabno. Tym razem, oficjalne rozpoczęcie XXVI Dni Jedwabna zostało umieszczone w program spotkania z  Krzysztofem  Daukszewiczem, który zaprosił  Marka  Majewskiego do śpiewania na wspólnej scenie domu kultury. Po koncercie, ubawiona publiczność, została zaproszona na uroczyste zakończenie wystawy plastycznej Pani Barbary Kowalewskiej, która wymieniała swoje doświadczenia z uczestnikami Pleneru Malarskiego Czarny Piec 2018.
Sobotnie popołudnie, to przede wszystkim była duża porcja muzyki, której od zmroku do godziny 2.00 dnia następnego, towarzyszyły tańce uczestników koncertów. Na  głównej scenie ulokowanej na Stadionie Sportowym w Jedwabnie, program artystyczny rozpoczął się  ponad godzinnym programem  dla dzieci przygotowanym przez Teatr Forma  z Olsztyna. Po części animacyjnej dla dzieci, mogliśmy wspólnie śpiewać i bawić się przy programie  przygotowanym przez podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie, gdzie Zespół  ,,Nasz Waldi i Jedwabki’’ kolejny już raz przedstawił swój mundialowy przebój „Nasi dzisiaj grają”,po którym widownia szalała z zachwytu krzycząc ,,bis… bis…’’. Po rozgrzanej do czerwoności widowni mogliśmy posłuchać młodych utalentowanych artystów Aleksandrę Koperską i Dawida Kowalczyka.
Po występie młodych, w nowej odsłonie zaprezentował się zespół Arkadiusza Górskiego „Frajda” ze Szczytna, przedstawiając solidnie przygotowany program coverów światowych i polskich zespołów rockowych. Podobnie było w przypadku koncertu Zespołu „Dobrego Wina ’’ z Gietrzwałdu. Koncert Zespołu „Disco Kwiatki”, swą taneczną i porywczą muzyką zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy przed koncertem gwiazdy wieczoru, którą w tym roku był zespół ,, Łobuzy’’.  Do późnych godzin nocnych trwała zabawa w blasku księżyca i przy padającym deszczu, w rytm przebojów muzyki dance  odtwarzanych przez  DJ Matyou.
W czasie trwania koncertów, dzieci po animacjach  mogły korzystać, przy wsparciu finansowym rodziców, ze stoisk i wesołego miasteczka ulokowanego na płycie stadionu.
Tak bogaty i różnorodny program był możliwy do zrealizowania przy pomocy sponsorów tegorocznych „ Dni Jedwabna 2018” , którym organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie finansowe i organizacyjne przy realizacji Święta Gminy Jedwabno.