Uczestnicy ferii swój wolny czas spędzali  biorąc udział w zajęciach plastycznych, sportowych, grach i zabawach integracyjnych, zajęciach twórczych, relaksujących oraz zajęciach na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją dla dzieci i młodzieży był wyjazd na łyżwy oraz bal karnawałowy.
Ferie rozpoczęła wizyta w Nadleśnictwie Jedwabno, gdzie dzieci za sprawą Pana Zdzisława Sztejny zwiedziły Wyłuszczarnię Nasion oraz ogrzały się przy ognisku. Podczas drugiej wyprawy dzieci obejrzały wieżę przeciwpożarową, a korzystając z okazji pobytu w lesie dokarmiały zwierzęta.
Kolejną atrakcją uczestników ferii przygotowana przez GOK była wycieczka do Olsztyna na łyżwy.  Następne dni dzieci spędziły na wykonywaniu prac plastycznych, dzięki temu powstały różnego rodzaju grzechotki, bębenki itp. Na zajęciach relaksujących przy ciepłej herbatce czytane były bajki.
Na zakończenie ferii zorganizowany został bal karnawałowy pt. „BAŚNIOWA KRAINA”, na którym pojawiły się księżniczki, czarownice, rycerze oraz wiele innych baśniowych postaci. Dzieci bawiły się w różnego rodzaju zabawy integracyjne, jak również brały udział w konkursach, w których nagrody ufundował MERITUM BANK Oddział w Szczytnie.
W sobotę dnia 04.02.2012 roku trwały zmagania w turnieju tenisa stołowego, który poprowadził Marcin Zapadka. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz puchary ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Bocian”. Klasyfikacja generalna turnieju wyglądała następująco:
Kategoria do lat 12
1. Kowalczyk Patryk
2. Nowosielski Jakub
3. Kowalczyk Piotr
Kategoria 13-15 lat
1. Kowalczyk Michał
2. Bączek Artur
3. Bączek Łukasz
Kategoria 16-21 (Kadet)
1. Łachacz Sylwester
2. Trzciński Dariusz
3. Krajza Rafał
Kategoria powyżej 21 lat (Open)
1. Kowalczyk Stanisław Leszek
2. Zapadka Marcin
3. Łachacz Sylwester