Tydzień pozostał do tegorocznej Majówki, co oznacza że dużymi krokami zbliża się kolejna edycja wspaniałego sportowego wydarzenia: Majówkowy Bieg po Zdrowie.
Tradycyjnie zapraszamy zwolenników biegania i zdrowego trybu życia. Pojawiamy się 1 maja na Stadionie w Jedwabnie ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi. Zapraszamy dużych i małych, mieszkańców i turystów.
Gościem specjalnym imprezy będzie ANNA JESIEŃ – polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 m przez płotki, olimpijka, rekordzistka Polski.
Anna Jesień to wielokrotna mistrzyni Polski na dystansie 400 m przez płotki oraz w biegu na 400 m. Do niej też należy rekord Polski, który pobiła w czasie Mistrzostw Świata w Osace w 2007 r. Na tych samych mistrzostwach zdobyła brązowy medal. Jako członkini klubowej sztafety AZS-AWF Warszawa zdobywała wielokrotnie tytuł mistrzyni kraju. Biegając w reprezentacyjnej sztafecie zdobyła na tych samych Mistrzostwach Europy w 2002 drugi brązowy medal, a podczas Mistrzostw Europy w 2006 – trzeci. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w finale biegu na 400 m przez płotki zajęła 5 miejsce. Zakończyła karierę w 2012 r. Obecnie nauczycielka wychowania fizycznego i mieszkanka Powiatu Szczycieńskiego.
Spędzimy Majówkę wspólnie, radośnie i na sportowo! Zapraszamy!

Regulamin (wersja z dnia 23 kwietnia 2018 r.):