Do końca września 2018 r. potrwa tegoroczna akcja ekologiczna „Eko-Sołectwo”, którego organizatorem jest Redakcja Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sponsorami nagród jest Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego i firma Remondis.

Akcja skierowana jest do sołectw z Warmii i Mazur i polega na oczyszczeniu najbliższego otoczenia z elektrośmieci. Minimalna waga odpadów zebranych przez jedno sołectwo powinna wynieść minimum 500 kg. Zebrane elektrośmieci po ustaleniu terminu, zostaną odebrane z wyznaczonego miejsca z każdego sołectwa indywidualnie.

Zbierać można: lodówki, zamrażarki, roboty kuchenne, pralki, kuchenki, czajniki, tostery, zmywarki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, baterie, silniki elektryczne, dojarki, akumlatory itd.

Zapraszamy wszystkich sołtysów do udziału w akcji. Do zadań sołtysa należy wyznaczenie miejsca na zbiórkę elektroodpadów oraz podanie terminu rozpoczęcia i zakończenia akcji.

Udział w konkursie należy zgłosić do redakcji Pulsu Regionu. Dla najlepszych sołectw w konkursie przewidziano nagrody finansowe – I miejsce – 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, III-VI miejsce – nagrody rzeczowe.