Tegoroczne ferie zimowe obfitowały w moc atrakcji przygotowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy aktualnie odpoczywali od zajęć w szkole. Do dzieci skierowano bogatą ofertę spotkań, zabaw, zajęć edukacyjnych, gier i zabaw.
Pierwszy tydzień ferii z GOK upłynął pod znakiem zajęć organizowanych dla wszystkich chętnych w świetlicach wiejskich na terenie gminy. Animatorki dojechały do dzieci w Szuci, Witowie, Kocie, Burdągu i Nowym Dworze. Atrakcji było dużo. W świetlicach dzieci miały okazję wykonywania odlewów gipsowych, zabawy kolorowymi koralikami PYSSLA, tworzenia własnej biżuterii, zabawy z kolorowaniem śniegu. Nie zabrakło edukacyjnych spotkań z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji, a także karnawałowej zabawy.
Drugi tydzień ferii z GOK to czas zorganizowany w Jedwabnie. Dzieci miały możliwość udziału w zajęciach kreatywnych, które rozbudziły wyobraźnię każdego młodego człowieka. Własnoręcznie wykonywano torebki, samodzielnie tworzono farby akrylowe, były eksperymenty z mydełkami i hit ostatnich dni czyli zdobienie koralikami PYSSLA.
To nie wszystko, bo animatorki zorganizowały dla dzieci również czas nocą! W drugim tygodniu ferii odbyło się wieczorne, zimowe ognisko, dyskoteka, pyszna kolacja i wspólne nocowanie w GOK. W środę w sali kinowej gościliśmy Teatr Form Niezależnych Korzunowicz z Olsztyna, który zaprezentował spektakl pt. „Zaczarowany dzwoneczek”. Nie zabrakło również Balu Przebierańców, który odbył się ostatniego dnia uczniowskiego wypoczynku.
Tradycyjnie już, odbyła się wycieczka do Olsztyna. Dzieci wyskakały się w 7Jumpstreet Park Trampolin, a odpoczywały na seansach filmowych w kinie Helios.
Animatorki dziękują wszystkim uczestnikom tym małym i dużym za wspólną zabawę, kreatywność, pomysłowość i dobry humor, który dopisywał wszystkim przez całe ferie.